Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym zapytać kogoś kto siedzi w temacie krypto i kopania. Mam trochę odłożonej gotówki i zastanawiam się czy warto zainwestować w koparkę?

Dodam od siebie, że koparka stała by w chłodnym suchym miejscu, oraz posiadam panele fotowoltaiczne o mocy 14kw (dopiero założone). Mam tez dwutaryfową cenę za pobór prądu , (kopałbym w czasie tańszej taryfy) czyli droższa taryfa jest 0,6 a tańsza 0,3

Składałem już sam sobie np komputer, mam jakaś wiedzę tez o krypto (interesowałem się jak bitcoin był po 6tys/PL) i nie wiem czy
1. Budować samemu taka koparkę ? Jeśli tak to na jakich kartach ? Radeony? Gtx czy rtx ?
2. Czy to mi się opłaci biorąc pod uwagę tez te panele?
3. Może znacie jakieś sprawdzone strony by czerpać wiedzę na ten temat?
4 z jakiś stron korzystać tzn mieć portfel kopanie itp?

Na portalach aukcyjnych np jest koparka złożona z radeonow 580 za 20 koła i jest napisane, że miesięcznie 2tys można wyciągnąć ? Czy oni tak koloryzują czysto prawda?

Z góry dziękuje za odpowiedź

#mining #kryptowaluty #kopalnia #kopanie #gtx #kartygraficzne
  • 12
  • Odpowiedz
. Budować samemu taka koparkę ? Jeśli tak to na jakich kartach ? Radeony? Gtx czy rtx ?


@Wykastro: na takich, jakie będziesz w stanie kupić w normalnej cenie. I tak, budować samemu, bo na starcie zaoszczędzisz ~30%

Może znacie jakieś sprawdzone strony by czerpać wiedzę na ten temat?


Red Panda Mining, Seb FinTech Channel, TheHobbyistMiner na YT

2. Czy to mi się opłaci biorąc pod uwagę tez te panele?


@
  • Odpowiedz
@Wykastro W tym przedziale czasu zmieni się sposób kopania ETH i koparki z kartami graficznymi nie będą do tego używane.
Jak to wpłynie na opłacalność kopania musisz odpowiedzieć sobie sam.
Hasło do wpisania w google "the merge"
  • Odpowiedz
@Wykastro: Poczytaj o proof of stake i The Merge bo sporo pisania. Do kopania ETH kart graficznych już nie wykorzystasz, są inne waluty ale na ile to będzie opłacalne tego nie wiem.
  • Odpowiedz