Wpis z mikrobloga

Mirki, doradzicie jaką konsolę wybrać? Nie mam absolutnie żadnych wcześniejszych doświadczeń w tym zakresie.

Szukam czegoś dla chłopca 7 lat. Oczywiście wolę zapłacić mniej niż więcej, ale jeśli będzie to uzasadnione mogę się wykosztować bardziej. Młody do tej pory grał głównie w gry mobilne, najbardziej lubi Minecrafta i Robloxa. Gra też w inne rzeczy, ale raczej mniej regularnie i z doskoku. Szukam czegoś co nie tylko da mu frajdę w dniu zakupu, ale też z myślą o przyszłości, rozwijaniu gustu i szukaniu nowych gier.

Wybór jest duży i mnie trochę przerasta. Z konsol nowej generacji cenowo bardzo korzystnie wypada series s, ale nie wiem czy nie stracę za dużo na wydajności i ograniczeniu się do cyfrowych wersji gier. Bardzo zastanawia mnie też, że za cenę nowej series s można kupić używane PS4 pro. Czy w tym momencie warto iść w nową generację?

Być może macie też porównanie jeśli chodzi o ceny gier. Z tego co czytam obie nowe konsole mają wsteczną kompatybilność - czy opłacać się będzie bardziej kupno konsoli z napędem i szukanie okazji wśród używanych gier pudełkowych?

#konsole #xbox #ps4 #ps5
  • 39
  • Odpowiedz
@przykra_sprawa: Jeśli zależy Ci na tanim graniu przez wiele lat to polecam Xboxa series X. Dołóż lepiej do mocniejszej wersji Xa, nie martwiąc się wydajnością w przyszłości. Dostaniesz świetna konsole, cicha, wydajna. Gry z Olx za grosze + do tego wsteczna z ogromną biblioteką gier. GamePass można wychaczyc w promocji za małe pieniądze a w nim masz również mnóstwo tytułów do ogrania. Czego chcieć więcej? Ty będziesz zadowolony młody także.
  • Odpowiedz
@pan_welniak: tu się już orientowałam i jest mniej więcej na remis. 2 jego kolegów ma xbox one, 1 PS4 i 1 PS5.

Młody jak do tej pory nie ma raczej ogromniej ochoty na grę z rówieśnikami. Oczywiście może się to w przyszłości mocno pozmieniać, bo lubi grać ze mną.

I z ciekawości - czemu PS5 a nie xbox?
  • Odpowiedz
@przykra_sprawa: bo ja jestem bumerem starym z czasow jak krolowal PSX i tak mi zostalo dlatego dalem ( ͡° ͜ʖ ͡°). jak jest na remis to pomysl, z ktorymi chcesz zeby bardziej sie zadawal. a jak dalej jest na remis to @Zdegenerowany_Rzulf napisal calkiem przyzwoite i nienacechowane fanatyzmem religijnym rozwiazanie.

ja bym kupil ps5 i tak
  • Odpowiedz
  • 2
@przykra_sprawa sam zawsze byłem team Sony, PSXa odzywałem u kumpla, sam miałem potem 2,3 i 4.
Gdybym teraz miał kupować to jednak bardzo poważnie bym się zastanowił czy raczej nie wziąć XSX. Gamepass wydaje się mieć dobrą bibliotekę, wrzucają nawet tytuły premierowe i jest kompatybilny wsteczne o ile mi wiadomo - więc tylko wersja z napędem bo możesz kupić masę tytułów z poprzedniej generacji za grosze żeby ograć zaległości.
Sony z
  • Odpowiedz
@przykra_sprawa:
A musi byc konsola? PC = wiekszy wybor, tansze gry, brak ograniczen co do gatunku i gameplayu. Jesli chodzi o nowe generacje to na ps5 nawet nie ma za bardzo b. dobrych gier. Wiadomo, ceny grafiki poszly w gore, ale da rade mocnego gotowca kupic do ~5k (sam kupowalem kompa 3 tyg temu), a starczy na dluzej niz konsola jednoczesnie oferujac wiecej.
  • Odpowiedz
Zastanów się kilkanaście razy, czy naprawdę możesz kupić Młodemu konsolę. Nie wiem, czy to Twojemu, czy innemu.
Problem polega na tym, że trzeba będzie wprowadzić bardzo rygorystyczną kontrolę nad czasem spędzanym przy konsoli. Inaczej będzie to 26 godzin na dobę przy padzie.
Sam bym kupił ps5 dla swojego (i dla siebie :-) ale obawiam, że byłby to początek problemów.
  • Odpowiedz
@przykra_sprawa: Miałem wszystkie PS poza 2 i 5 oraz wszystkie xboksy - obecnie mam XSX. Zanim młody dorośnie do potężnych gier AAA, tj. eksluzywnych na PS5 to zdążysz mu kupić kolejną konsolę. W tej chwili PS5 i tak takich tytułów jeszcze nie posiada, co zapewne zmieni się pod koniec przyszłego roku. Mimo wszystko skłaniałbym się ku xboksowi w wersji X, dopłacić jednak trzeba sporo, więc jeżeli nie będzie Cię stać
  • Odpowiedz
@pi73r: osobiście też jestem tego zdania, ale decyzję podjęli rodzice młodego, do czego nie chcę się wtrącać. On też bardziej podekscytowany jest wizją konsoli, więc nie widzę sensu ich nawracać w tym momencie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przykra_sprawa: Jak tak to jasne. Sam za dzieciaka mialem konsole i jakis stary psx pewnie pod wzgledem wychowawczym lepszy (no ale teraz i tak na wszystkim sobie na neta wejdziesz etc.). Osobiscie sam pracuje w gamedevie raczej przy grach na konsole, co mnie tym bardziej utwierdza w wyborze PC master race.
Jak mialbym wybierac to chyba Xbox (a jesli np. ojciec mlodego ma steama i jakies gierki to ewentualnie poczekac
  • Odpowiedz
@Hiszpanska-inkwizycja: konsola to pomysł rodziców młodego.

Ja osobiście też nie widzę ogromnego problemu jeśli chodzi o gry. Do tej pory on zawsze wolał podwórko, kolegów, rower czy gry planszowe od tableta. Granie u niego to nie sposób na życie, a raczej urozmaicenie. Myślę też, że gry w które gra są w pewien sposób rozwijające i nie ma co na siłę trzymać go w ascezie.
  • Odpowiedz