Wpis z mikrobloga

Mam następującą sytuację, okap fi 150 mm, zwężka ze 150 -> 125 mm przy okapie i od okapu pociągnięta rura spiro fi 125 mm aż do pionu - niestety przechodzą mi do mieszkania zapachy od sąsiadów, więc kupiłam zawór zwrotny fi 150 mm. Zamontowałam go zaraz przy samym okapie przed zwężką, ale niestety klapka się nie otwiera przez zwężkę, bo brakuje jej miejsca, więc się tylko delikatnie uchyla [rysunek poglądowy w załączeniu] ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co zrobić w takiej sytuacji? Czy dobrze rozumuję, że najlepiej by było kupić możliwie długą rurę (np. coś takiego castorama.pl/kanal-okragly-vents-fi-150-mm-1-mb-id-18982.html - czy można to kupić w casto albo gdzieś indziej na wymiar?) i dać zwężkę gdzieś wyżej?
Wybaczcie pytanie laika, ale w sumie jak kupiłabym taką rurę fi 150 mm to jak ją zamontować jeśli ma tę samą średnicę co okap i zwężka (150 mm)?

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #wentylacja
bolimek - Mam następującą sytuację, okap fi 150 mm, zwężka ze 150 -> 125 mm przy okap...

źródło: comment_1638131010wi3LWYyYMBn50jFd6RvBNE.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bolimek: kup rurę fi 150 i daj za zaworem zwrotnym odcinek tejże rury z 10-15cm żeby klapka miała miejsce aby całkiem się otworzyć. Za rura fi 150 daj zwężkę 150>125 i dalej ciągniesz rurę fi 125. Albo kup zawór 125mm. Pozdro elo
@bolimek jeżeli przez ten otwór do którego się podłączyłes czujesz zapachy od sąsiadów znaczy że nie jest on Twoj tylko całego pionu, a to oznacza że nie można do niego podłączyć okapu l. Pierwszy kominiarz każe Ci odłączyć okap od pionu. Właśnie przez to że ktoś podłącza okap do takiego pionu innym #!$%@? zapachy do mieszkania, chociaż oczywiście oprócz zapachów są też inne syfy z wentylacji.