Wpis z mikrobloga

@inny_89: (ʘʘ)

Ćwiczę od dawna ale zawsze to było cos w stylu ćwiczenia przez 3 miesiące w roku i nigdy nic na 100%,
obecnie zacząłem i ćwiczę jakieś dobre pół roku praktycznie codziennie (mam sprzęt w piwnicy xD) i chciałbym zacząć jakąś suplementacje. Co mogę jeść/dokupić oprócz białka i magnezu? Nie ogarniam co do końca mogę suplementować przy cukrzycy żeby organizm bardziej nie cierpiał. (
@Szyminho:

Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem ale tutaj znajdziesz naprawdę kawał dobrej jakości informacji.
Osobiście jednak uważam, że słabo się ich słucha jednak mówią mądrze (może poza "DUZYMI PORACJAMI LUKRECJI - no ni cholery nie potrafię się z tym zgodzić).

Suplementy jakie tam wymieniaja to :
1. Berberyna
2. Cynamon
3. Gymnema sylvestre
4. Metformina
5. Vitamin D
6. Phytoestrogens
7. Melatonin
8. Alpha-lipolic Acid
9. N-Acetyl Cysteine
10. Chromium
@Szyminho:

Opiszę tylko te, które wyjątkowo bardzo zwróciły moją uwage. Całą reszte z pewnością znajdziesz wpisując po prostu nazwę w googlu.

- Gymnema sylvestre - tutaj ciekawa sprawa bo jest znana od baaardzo dawna w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej. Jego nazwa jest tam przekręcana na 'gurmar' co bezpośrednio oznacza 'niszczący cukier'.
Podobno ogranicza u ludzi zdolność do odczuwania słowkiego smaku (jeszcze sam nie sprawdzałem ale jeśli tak to MEGA).
Wykazuje bardzo dużo
@inny_89


@inny_89: @Szyminho:
Przy metforminie dobrze wiedzieć:
„Wykazano, że zarówno ćwiczenia, jak i metformina niezależnie poprawiają kontrolę glikemii i wrażliwość na insulinę u diabetyków; Wykazano również, że ten pierwszy prowadzi do poprawy sercowo-naczyniowej. Wiele badań wykazało jednak, że połączenie metforminy i ćwiczeń fizycznych prowadzi do gorszej odpowiedzi w porównaniu z pojedynczą interwencją.
https://www.crossfit.com/essentials/impact-of-metformin-on-exercise-induced-metabolic-adaptations-to-lower-type-2-diabetes-risk

„Po pierwsze, przyjmowanie metforminy razem z ćwiczeniami hamuje dwie z głównych korzyści przypisywanych ćwiczeniom (poprawa wrażliwości na
@bradan: O! Super, że coś takiego wykopałeś. Muszę dokłądniej zgłębić temat.
Dzisiaj już trochę późno ale może odpowiesz: czy badania dotyczyły wysiłku typowo siłowego? Gluchowski wymieniał metforminę właśnie przy programie treningowym nastawionym na przyrost mięśni.
Myślę, że powazny wpływ na synergiczne działanie bądź znoszenie się wzajemne efektów może mieć stosowanie właśnie treningu areobowego.

Jutro przestudiuje podrzucone przez Ciebie materiały. Dzieki!