Wpis z mikrobloga

@kochamajfony: efekt mody. Pisałem to już kiedyś pod innym postem ale można to samo powiedzieć o kawałkach VNMa gdzie niektóre mają po 20tysiecy wyświetleń.

Płytą Mesa- Trzeba bylo zostać dreaiarzem- jarał się prawie każdy, Julki i Krayny też, ale dlatego, że kampania sprzedażowa tamtej płyty była dość wielozakresowa. Mes chodził po telewizjach śdniadaniowych i ten produkt w pewnym sensie wcisnął ludziom, którzy rapu a zwłazcza Pioteka nie słuchali.

Mimo, że ten
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Mam nadzieję, że masz rację, bo bardzo lubię Mesa. Niestety po AŁA mam wrażenie, że wszystkie jego kawałki trafiają do jednej z dwóch kategorii. Jeśli są dobre to utwierdzają mnie w przekonaniu, że Ten Typ Mes to czołówka rapu, ale jeśli nie są dobre to są tak miałkie, że po pierwszym przesłuchaniu nie mam już ochoty nigdy więcej do nich wracać.
  • Odpowiedz
@BoskiMateusz: AŁA też była solidną płytą i miała perełki jak utwpry, które jaknajszybciej przełączałem. Ppdobnie zresztą było z płytą Lepsze Żbiki- część wpasowała się całkiem w moje gusta a część wcale.

W moim odczuciu akurat płyta Trzeba było zostać dresiarzem to najsłabsza płyta, nie przynosi mi przyjemności słuchanie jej zarówno ze względu na warstwe muzyczna jak i teksty. Ale nie wiem czy za kilka lat po nią nie sięgnę i jej
  • Odpowiedz
@kochamajfony: Nigdy nie zapomne tej żenady jaką odwalil na hip hop kempie z jakaś gwiazdą regge czy tam rapu rzucal do niego cringowymi tekstami na temat cycków, żeby sie przypodobać a typ patrzył na neigo jak na ostatniego idiote. Typ sie nazywał david the dude.
  • Odpowiedz
@FuriousViking:

Nie można Mezowi odmówić muzycznego talentu, pewnej unikalności i jeśli chodzino blyskotliwość jego tekstów i flow to jest top3 polskiej rapgry.


Odważne stwierdzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: nie każdy gatunek który sie zmienia/ewoluuje może być nazywany popem, to nie ma nic z tym wspólnego, pop - muzyka popularna nie ma żadnych korzeni nie wywodzi się z żadnej muzyki wszystko może być popem za 30 lat może każdy będzie słuchał ambient noisu tak jak teraz każdy się buja do popowych rymowanek zaczynajac od 8 letnich fanów ekipy kończąc na Grażynach słuchających radia, co do kultury to gdybyś był
  • Odpowiedz
@dansemacabre777:

muzyka popularna nie ma żadnych korzeni nie wywodzi się z żadnej muzyki wszystko może być popem

no nie do końca, bo to zależy jak patrzysz na to co jest rzeczywiście popem. Pop jako określenie po prostu tego co popularne - spoko, ale pop jak typowy gatunek muzyczny jak najbardziej ma korzenie i wywodzi się z rocka.

co do kultury to gdybyś był murzynem wychowanym na bronxie to może mógłbyś polaków
  • Odpowiedz