Wpis z mikrobloga

Siemano. Przymierzam się do zakupu MacBooka i zastanawiam się nad różnymi modelami (wszystkie z prockami M1 i nowsze), stąd moje pytanie - jaki kupić?

Używałbym go głównie do programowania w Pythonie, Javie i JS, Matlabie, LabView i ogarniania jakieś prostej grafiki, Excela i kilku programów z rodziny Autodeska.

Do tego pytanie o wielkość. Czy jeśli i tak mam zamiar głównie używać go z drugim monitorem albo i trzecim (choć też czasami solo) to warto brać 16 cali, czy może zostać przy tych 13/14?

#apple #macbook #programowanie #iphone
  • 13
@daylightdies1: Ja bym kupił thinkpada bo dla mnie mac booki to gówno to przeglądania internetu - za rok zrobisz upgrade i to aplowskie gówno będzie pracowało gorzej, niż 5 letni thinkpad z linuxem/freebsd. No to i #!$%@? m1 a obsługuje tylko jeden monitor, chyba że wybecelujesz hajs na jakieś przejściówki - przecież to jest kpina.
@foreveralone: Nie, tak sobie piszę. Jebię się na jakimś mojave 2 lata ale od 1,5 upgrade nie działa , a to jak system pracuje to jest dramat. Mam obok thinkpada x230 z 2011 roku i działa dużo lepiej na freebsd niż to #!$%@? aplowskie gówno. Mimo, że bebechy gorsze. No ale walić konia do jabłka - kto co lubi - Michał woli białe skóry, ja lubię czarne. Masz kasę - kup
@foreveralone: W pracy mam macbooka pro z 2014 16 gb ramu, jakieś #!$%@? i5, ssd i to gówno nie pracuje. Zwykłe przeglądanie www sprawia, że chcesz rzygać. Mimo, że hardware jest ok, to te #!$%@? aplowskie Cię będą spowalniały, tylko żebyś za rok #!$%@?ł hajs na nowego lapka. I tyle w tym temacie. W tym gównie nawet terminal się wiesza.
@Nolimit: Wiesz co, przesiadłem się na thinkpada x230 z linuxem. Jakoś iOS mnie nie jara, a wręcz #!$%@? i wymiana dysku tutaj nic nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)