Wpis z mikrobloga

Dzień dobry XXXXXXXXXX,

W załączniku przesyłam opracowanie dotyczące farm awokado i hodowli tego owocu. Są tam również wszelkie wyliczenia dotyczące profitowości tego projektu.
Tutaj nadmienię tylko, iż ROI, czyli zwrot z inwestycji w wersji pesymistycznej wynosi 15%, w rzeczywistej 23% a w optymistycznej 32%.
Break Even Point czyli zwrot zainwestowanego kapitału następuje po 8 latach.
Inwestycja w 1 ha plantacji to kwota 40000$ (istnieje możliwość zaangażowania się w pół hektara).

Reszta cyfr oraz danych i zasad współpracy, jak już nadmieniałem, w załączonej prezentacji.

W razie dodatkowych pytań proszę śmiało pisać, postaram się udzielić wszelkich informacji.

https://easyupload.io/pianea
#raportzpanstwasrodka
  • 19
  • Odpowiedz
@imdb: Ciekawy pdf. Czyli razem we wszystkich farmach maja mniej niz 40 hektarow. Potrzebuja inwestorow ktorzy oplaca im ten biznes. Z umowy mozna zrezygnowac po 7 latach i odzyskac swoj wklad czyli za jakies 7 lat dopiero byc moze dowiemy sie czy biznes wypalil.
  • Odpowiedz
@Menelepety: dla lysego od awokado biznes wypali bo bierze 45% zysku,dane jak dla mnie za bardzo optymistyczne, ceny awokado pewnie spadna no i kambodzanskie awokado zawsze bedzie o wiele tansze niz te z meksykow
  • Odpowiedz
@imdb: Lysy od avocado nie tylko 45% zysku ze sprzedazy ale tez bedzie bral pensje za zarzadzanie pracownikami itp. A w tabelce z wyszczegolnieniem na co idzie te 40k jest pozycja "inne" - 950 dolarow - i to jest chyba wynagrodzenie dla posrednika.
  • Odpowiedz
@Menelepety: Np Lysy Avocado bierze 8000 na ogrodzenie. Jesli nawet bedzie jakies to przeciez nie kazy hektar z osobna tylko cala plantacje ogrodza jakas "siatka lesna" i tyle. To reszta bedzie szla na konto Avocado.
  • Odpowiedz
@imdb: "Począwszy od 5 roku we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa planujemy kampanię
informacyjno-marketingową w Chinach wśród odbiorców hurtowych" ciekawe ktorego kraju...
  • Odpowiedz
@imdb: dobra #!$%@? z tymi kosztami nawet jesli sie zgadza... to pierwsze 40k to jest na 2-3 lat, pozniej kazdy rok sie placi? Bo jedynie co mi nie pasuje jak oni licza ilosc zielonego zlota w pierwszych latach skoro drzewo owocuje po 10?

Nie jestem sadownikiem nie ogarniam moze ktos wytlumaczy

No i co z umierajacymi drzewami jakis sadownik mogl by napisac posta obszernego i wytlumaczyc jak to wyglada
cabban - @imdb: dobra #!$%@? z tymi kosztami nawet jesli sie zgadza... to pierwsze 40...

źródło: comment_1638022208VD7fRdzHfsJ1g3au1GzreQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cabban: Tez mam watpliwosci co do tych trzech lat. Chyba po tych trzech latach zalozenie jest ze koszty beda oplacane z zyskow a nie trzeba bedzie juz dokladac. Przynajmniej takie wrazenie tabelki maja robic. Z tego zdania po angielsku wynika ze beda musieli pracownicy chodzic od kwiatka do kwiatka i zapylac recznie, chyba ze masz odmiane samozapylajaca.
  • Odpowiedz
@cabban: gwarantowana cena przez nich to 2.5 usd/kg,cena hurtowa na rynkach swiatowych od chin po usa wacha się na poziomie 0,8usd-1,5usd/kg( w Polsce podobnie od 3pln do 6pln)
  • Odpowiedz
@haver77 Obok w Tajlandii po 1.5$ to czasem i w detalu kupi lokalne avokado (nie wiem czy ta sama odmiana). Wiec jesli ta sama to komu oni chca sprzedac za 2.5$? XD
  • Odpowiedz
@Thaiman2: tajskie awokado sa kiepskie, najtansza hass importowane jakie widzialem byly w makro w bangkoku +/-2.8usd za jedno

no ale teraz hass zaczynaja uprawiac wszedzie moze za pare lat spadna do ceny kg bananow
  • Odpowiedz
@imdb: binzes jak talalala. Za kolejne 3-5 lat okaże sie że ameryka środkowa i południowa zaleje rynek bo inwestowali w nasadzenia od 5 lat.
Cena spadnie o 50% i są w czarnej dupie. Jeszcze ta cena 40k $ za hektar w kraju trzeciego świata.

Potem sie śmieją z ludzi którzy inwestowali w amber gold i wierzyli w cuda. Naiwnych nigdy nie zabraknie.
  • Odpowiedz
@dawid131: Dobrze prawisz, skoro jest moda na to, to na bank takich inwestycji jest w ciul i jeszcze trochę. Zwiększy się podaż i cena zjedzie. Podobnie było z kopaniem kryptowalut, im więcej ziomków w to weszło, tym mniej opłacalne się to zrobiło.
  • Odpowiedz