Wpis z mikrobloga

Dzień dobry XXXXXXXXXX,

W załączniku przesyłam opracowanie dotyczące farm awokado i hodowli tego owocu. Są tam również wszelkie wyliczenia dotyczące profitowości tego projektu.
Tutaj nadmienię tylko, iż ROI, czyli zwrot z inwestycji w wersji pesymistycznej wynosi 15%, w rzeczywistej 23% a w optymistycznej 32%.
Break Even Point czyli zwrot zainwestowanego kapitału następuje po 8 latach.
Inwestycja w 1 ha plantacji to kwota 40000$ (istnieje możliwość zaangażowania się w pół hektara).

Reszta cyfr oraz danych i zasad współpracy, jak już nadmieniałem, w załączonej prezentacji.

W razie dodatkowych pytań proszę śmiało pisać, postaram się udzielić wszelkich informacji.

https://easyupload.io/pianea
#raportzpanstwasrodka
  • 19
@imdb: dobra #!$%@? z tymi kosztami nawet jesli sie zgadza... to pierwsze 40k to jest na 2-3 lat, pozniej kazdy rok sie placi? Bo jedynie co mi nie pasuje jak oni licza ilosc zielonego zlota w pierwszych latach skoro drzewo owocuje po 10?

Nie jestem sadownikiem nie ogarniam moze ktos wytlumaczy

No i co z umierajacymi drzewami jakis sadownik mogl by napisac posta obszernego i wytlumaczyc jak to wyglada
cabban - @imdb: dobra #!$%@? z tymi kosztami nawet jesli sie zgadza... to pierwsze 40...

źródło: comment_1638022208VD7fRdzHfsJ1g3au1GzreQ.jpg

Pobierz
@cabban: Tez mam watpliwosci co do tych trzech lat. Chyba po tych trzech latach zalozenie jest ze koszty beda oplacane z zyskow a nie trzeba bedzie juz dokladac. Przynajmniej takie wrazenie tabelki maja robic. Z tego zdania po angielsku wynika ze beda musieli pracownicy chodzic od kwiatka do kwiatka i zapylac recznie, chyba ze masz odmiane samozapylajaca.
@imdb: binzes jak talalala. Za kolejne 3-5 lat okaże sie że ameryka środkowa i południowa zaleje rynek bo inwestowali w nasadzenia od 5 lat.
Cena spadnie o 50% i są w czarnej dupie. Jeszcze ta cena 40k $ za hektar w kraju trzeciego świata.

Potem sie śmieją z ludzi którzy inwestowali w amber gold i wierzyli w cuda. Naiwnych nigdy nie zabraknie.