Wpis z mikrobloga

Witam. Pytanie do osob strzelajacych z wiatrowek. Chcialbym na podworku ustawic sobie przeszkode dla srutu, aby nie niszczyc sobie ogrodzenia podczas strzelania (standardowe kulochwyty sa zbyt male jesli dla rozrywki strzela zona lub znajomi) oraz aby nie wypuscic zadnej sruciny poza posesje (wzgledy bezpieczenstwa pomimo, ze za ogrodzeniem rozciaga sie łąka). Myslalem nad plyta stalowa 120x120cm, oczywiscie pod katem w dol, aby ewentualny rykoszet poszedl w ziemie, ale najchetniej rozwiesilbym jakis material pomiedzy slupkami za tarcza, aby "łapał" zblakany srut. I tu pytanie, czy w rozsadnych pieniadzach dostane jakis material, ktorego srut nie bedzie w stanie przebic? Jakas cordura czy cos takiego? Ktos ma doswiadczenie w tym temacie? Pozdrawiam.
#wiatrowki #lowiectwo #asg #bron
  • 7
@Prusti: Jaka wiatrówka, i jaka odległość do celu.
Na same tarcze kulochwyt musi być stalowy. niekoniecznie pod nachyleniem. Jako zabezpieczenie doskonale sprawdzają się deski, stare płyty meblowe.
@Prusti: jako alternatywa blachy lub dodatek ktory zlikwiduje rykoszety zbadaj plyty 50x50cm z przemielonej gumy oferowane jako bezpieczne chodniki na place zabaw. podejrzewam ze na wiatrowke powinny wystarczyc te o grubosci 15-30mm. koszt ok 20zl za sztuke. jest ich w pyte na alledrogo.

tkanina jako kulochwyt bedzie miec sens dopiero przy gesto zaplecionych aramidach o duzej gestosci lub plachtach uhmwpe - moze wyjsc spory koszt.
@Prusti: Nie wiem jak wielkie to chcesz ale upchaj w karton/pudełko stare jeansy. Ja używam tego patentu gdy w domu chcę na chrono sprawdzić sprzęt. [Edit] Doczytałem że 120x120...