Wpis z mikrobloga

Hejka

kupiłem używanego macbooka na przetarcie ogólnie jestem strasznie zajarany systemem
tylko mam pewien problem wydaje mi sie że mój appstore jest strasznie okrojony jakby
w wersji demo porównóje z moim iphone11 pro, nie ma połowy aplakcji nawet youtube i
też chciałem pobrać magic the gathering przez epic games ale wyskakuje non stop błąd
i teraz pytanie czy to wina systemu instalować mojave?

prosze o wyrozumiałość ;-)

specyfikacja
wersja 10.13.6 high sierra
macbook pro early 2011
procesor 2.3 GHz intel i5
pamieć 4gb ddr3

#macos #macbook #apple
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nefree: uuu trzeba było wziąć coś młodszego. Część apek nie będzie działać bo masz starą wersję macOS. Ja bym wrzucił Mojave albo Catalinę. YT nie ma apki na Maca, tylko urządzenia mobilne.
@Nefree: appstore ukrywa apki nie wspierane przez twój os, więc będzie wyglądał ubogo dla highsierry.
IMHO - możesz kombinować z instalacją cataliny mimo sprzętowej niekompatybilności, ale wydajność spada drastycznie i jeżeli chcesz rzeczywiście pracować na tym sprzęcie to szybko odczujesz dyskomfort. Z mojego doświadczenia - lepszy stary os niż pancerny muł ¯\_(ツ)_/¯
BTW: Nie porównuj AppStore macos-owego z ios - dopiero procki z rodziny M mają możliwość uruchamiania apek z ios-a