Wpis z mikrobloga

#ps5 #sony Dziś przesiadłem się z 7 letniego TV LG FullHD 55" na nowiutką Bravię XR90J 65" (reklamowany jako stworzony do PS5)... i oprócz większego rozmiaru tv, nie widzę większej różnicy. Jakbym postawił oba tv obok siebie z podpiętą grą ps5 to pewnie bym widział wyraźnie. A tak to na pierwszy rzut oka, może krawędzie tekstur w oddali jakieś takie ostrzejsze. No i może nie ma, aż takiego rozmycia przy gwałtownym ruchu kamery. Nie jestem jakimś koneserem 4Kfilem ale spodziewałem wrażeń jak przy przesiadce z CRT na FullHD. Może trzeba kupić jakiś 24karatowy kabel HDMI 2.1?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Auricom: nie widzisz różnicy bo gry nie mają prawdziwego 4k tylko upscale albo dynamiczny. Widziałbyś różnicę jakbyś kupił OLEDa bo w OLED i HDR jest różnica jakościowa a nie 4k.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu zastanawiałem sie nawet nad zeszłorocznym xh90 żeby było taniej czyli generalnie nie chciałem wydawać majątku na OLEDa ale chciałem coś porządnego do grania. No i zakładałem że przesiadka ze starego LG i tak będzie wizualnym szokiem. Zastanawiałem się jeszcze nad QLEDem Samsunga Q60 chyba.
  • Odpowiedz
@Auricom: Źle założyłeś. Przecież mało która z gier ma natywne 4k przy 60FPS, na dodatek największą robotę robi OLED. Ja kupiłem 65" OLED-a w lutym i mi ryje beret po dziś dzień jak odpalę jakąś ładną gierkę w HDR czy film w 4k.
  • Odpowiedz
@Auricom: Dobrze piszą, że było brać Oleda, ale różnica i tak powinna być zauważalna. Jednak większą rozdzielczość i 100hz, lepszy kontrast itp. Może zwróć i weź OLED mniejszy
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Dzięki za rady. Po Waszych komentarzach przejrzałem oferty OLED i wychodzi na to, że za najtanszego OLEDa 65" z 120hz (LG B13) musiałbym dopłacić prawie 1,5k. Za Sony zapłaciłem 4400 a LG jest aktualnie za ~5900. Przy czym osobiście biorę pod uwagę to że celowałem w coś za 3,5 k a zdecydowałem się dopłacić do lepszego 1000 ziko. Tak musiałbym już dopłacić prawie 2,4k. To duża różnica. A w rings.com te tv
  • Odpowiedz
@Jack0wy: https://www.pepper.pl/promocje/oled-philips-55oled706-120hz-android-ambilight-hdmi-21-467009
Masz dobre promo akurat na 55 cali. Ogólnie OLED to OLED i matryce są podobne ale patrz żeby było 100/120hz i HDMI 2.1 jeśli grasz w gry. Bo nowe LG są w oledach tanio, ale 50hz więc to tylko do filmów, do gier przyszłościowo lepiej 100. Wrzuciłem philipsa bo lubię ambilight ale spójrz są inne.

@Auricom: Tak dopowiem, kup jakieś lepsze HDMI, nie mówię o kablach
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jubei może i tak, nic nie mam do tej marki. Dopiero co koledzy wyżej mówili że OLED to OLED i matryce się nie różnią zbytnio. A Sony tak na chłopski rozum chyba tam jakieś autorskie ulepszenia pod ps5 stosuje
  • Odpowiedz