Wpis z mikrobloga

@sqim: sprawdz ilosc na TG vs ilosc holderow.
Potem na monarch sprawdz jak wyglada ten token - patrz na informacje o renounced.
Potem sprawdz jakis inny token ktory wiesz ze na 100% jest renounced
znajdz roznice.

na 50% nagonka, zeby potem zrobic dump i papa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cryptonerd_io: dzięki. W moonarch wydaje się legit ale z tg to fakt. Praktycznie w ogóle nie jest aktywny a holderzy rosną więc może być zaraz dump
@Cryptonerd_io: zakręciłem się, myślałem, że kontrakt jest renounced. Rozumiem, że właściciel może dokonywać zmian w kontrakcie ale chodzi o ustawianie funkcji i parametrów? czy może dodawać zupełnie nowe funkcje, które umożliwią rug?
@sqim: @Cryptonerd_io:

kontrakt jest renounced, bo przerzucił na adres 0xdead, ale moonarch i inne przed niczym nie chronią, bo działają bardzo słabo i na oślep

natomiast renounced też przed niczym nie chroni de facto bez sprawdzenia kontraktu

tego czego ci moonarch i inne nie powiedzą, w przypadku tego kontraktu gość nadal na swój adres zbiera marketing fee i auto liquidity czyli LP, które idzie z fee

niby jest LP locked
@neoandrew: No wlasnie o to chodzi ze w kontrakcie na 1 rzut oka bedzie ok "ze sie zrzekl". Tymczasem uzywa innego variable i te prawa moze odzyskac.
Tak wiec do takich kontraktow bym podchodzil z doza ostroznosci. I nie trzymal bagow za dlugo. Zeby deva raczka nie swierzbiala jak sie za duzo uzbiera.
Zarobic byc moze mozna, ale... uwaga.
@Cryptonerd_io: gość nie używa standardowego onlyOwner, ale authorized, gdzie nadal jego adres jest wpisany, więc może pewne funkcje wywołać, ale...

teraz sprawdziłem dokładnie, to samo jest w witcher coin itp.

wada kontraktu chyba, której nikt nie widzi