Wpis z mikrobloga

Warto dla poszerzenia wiedzy porównać sobie jak nocne wydarzenia na granicy przedstawiają polskie służby i białoruskie.

- Polska SG pisze o użyciu granatów hukowych w ten sposób, że wskazuje na użycie ich przez szturmujących granice i jako dowód wkleja tylko zdjecie i filmik na którym wybuchu nie ma (kolejny raz brak korzystnego dla nas nagrania?) .

- Białoruś tymczasem zarzuca użycie grantów... Polakom i zamieszcza nagranie wybuchu oraz rozerwaną skorupę z polskimi napisami. Owszem jest tez stara śpiewka o pokojowych imigrantach bez powodu atakowanych itd. ale jednak co do wybuchu to maja trochę materiałów i wypadałoby to dementowac jeżeli jest to zmanipulowane.
Dlatego prosze tu nie pisac, hur dur białoruskie służby na pewno spreparowały filmik i podrzuciły granat. Dopóki nie ma takiego zarzutu ze strony polskiej to druga strona ma przewagę.

I tu widze główne warianty -
a) Jeżeli SG napisała prawdę to polskie władze/służby nie reagując na manipulacje Białoruinów popełniają tu zaniechanie korzystne dla reżimu Łukaszenki. Od razu powinno iść dementi i sugestia, że to Białorusini podrzucili granat i fabrykują dowody. No chyba, że dementi gdzięs poszło, ale na koncie SG nie widze.
b ) Jeżeli jednak to polskie służby rzuciły granat hukowy to wpis na oficjalnym profilu SG najzwyczajniej wprowadza w bład.
c) być może chodzi tu o zdarzenia w różnych miejscach - tu jednak też można sie przyczepić, bo nawet jeżeli w jednym meisjcu sprawcami wybuchów byli szturmujacy a w innym broniacy granicy to dobór informacji przez obie strony wskazuje na działąnia propagandowe.

Obserwuję media niezależne na Białorusi te gnebione przez Łukaszenke i niestety czasem kiepsko to dla nas wyglada - nasze służby sie nawet nie bronia przed kolejnymi atakami białoruskich. Cały wysiłek jest włożony w propagande wewnetrzna w walce o słupki sondażowe. A przecięz wykazywanie manipulacji białoruskich służb to wkład w zniechecanie tamtejszego społeczeństwa do aparatu reżimowego - rezygnowanie z tego gdy sie tyle wysiłku włozyło w poparcie dla protestów w zeszłym roku?
Na poczatku kryzysu komunikaty polskich służb te niezależne media przekazywały tam jak pewniki, teraz już są daleko bardziej ostrożne.

Jeżeli tamta strona kłamie to powinno to być wykazywane i to w naszych mediach. Każda zwłoka i przemilczanie działa na korzyść reżimu Łukaszenki.

Licze tu na techniczna dyskusję, a nie oburzenie pisowsko neokomunistycznych troli, że ktoś śmie analizowac komunikaty SG lub działanie PL służb na propagandowe wrzutki drugiej strony.
Okres ''szumowskiego'' wobec SG chyba już minął i mozna pisąc bez fanatyzmu?

źrodło j.ros klik

#bialorus #4konserwy #neuropa
szurszur - Warto dla poszerzenia wiedzy porównać sobie jak nocne wydarzenia na granic...

źródło: comment_1637760849wCDrwjXWtnEUrFG2X976DH.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@szurszur niestety Polacy nie umieją w media i dlatego w świat idzie białoruska propaganda co tylko napędza wszelkiej maści aktywistki do działania. Ostatnio czytałam, że chciałyby zrobić protest w lesie.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Nie wydaje mi się, by "wszelkiej maści aktywistki" korzystały z białoruskich źródeł. Tzn, ja się z tym nie zetknęłam - problemem jest raczej dość bezkrytyczne podchodzenie do informacji podawanych przez innych aktywistów, ale skoro alternatywą jest propaganda Łukaszenki albo PiS...

Ostatnio czytałam, że chciałyby zrobić protest w lesie.


@szynszyla2018: Nic mi o tym nie wiadomo, ale jeśli nawet, to źle, bo?
  • Odpowiedz