Wpis z mikrobloga

Pytanie kieruję do tych, które uważają, że ich stopy szczególnie marzną:
buty, skarpetki czy wkładka?

W obecnych butach ocieplenie jest już liche, nie spełnia swojej funkcji, stąd zastanawiam się czy je wymienić, co jest największym wydatkiem (rozważałam sorel, north face, jack wolfskin itp), czy lepiej jakiś merynos na stopy, albo odpowiednie wkładki. Któraś ma patenty?
Mówię tu i takim marznięciu naprawdę super hiper.
Mam kilka par skarpetek z naturalnych włókien typu angora, alpaka czy zwykła kłująca wełna, ale nic mi to nie dało.


#buty #modadamska #mirabelkopomusz
  • 49
@moll: nie działa tak jak powinno ;<
teraz sobie przypomniałam że miałam przez kilka lat adidasy z zamszu, od środka całe były wyłożone futerkiem, nawet od podeszwy i dałam radę przechodzić w nich sporą część zimy, stąd myśl o zakupie czegoś, co ma futro na wkładce, tylko nic nie znajduję (°°
@matra: a buty na grubej podeszwie i wkładki ocieplane? Miałam kiedyś takie bez ocieplenia, ale z grubą skarpetą przebiegałam i przymrozki
@programista15cm: oh wait, zapomniałam że mam otyłość i miażdżycę ;<
nie ten trop, żeby dawać spersonalizowane rady, warto wiedzieć komu się ich udziela

@moll: możliwe że Twoje stopy tak hardkorowo nie marzną xD właśnie wkładki rozważałam, ale do tej pory miałam takie zwykłe srebrne i z jakimś wełnianym barankiem i nie wiem ile mi dały, bo zacieśniły but na tyle, że możliwe że to nie pozwalało się stopie rozgrzać. @
@programista15cm: grubi też marzną ( ͡ ͜ʖ ͡)
Miałam dopplera lata temu, wszystko wyszło ok, cholesterol spoczko, ale jeśli chcesz w diagnostykę, to tarczyca mi lekko niedomaga + mam z reguły super niskie ciśnienie i nie, jakieś tam kąpiele naprzemienne nie pomagają. Akurat poza tym że mam pracę siedzącą, na swój styl życia nie mam co narzekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@
@moll: ja też mam wąską, ale wkładka zacieśnia but na wysokość/grubość stopy, a nie na szerokość ;)
idealnie to byłoby dowalić wkładkę z futrem i wsunąć stopę w cienkiej skarpetce jak do emu/ugg, ale wkładka ociepla tylko od spodu, więc od góry byłby ziąb, stąd też myśl o butach powyższych marek, w tym buty z puchem, bo puch mi bardzo dobrze robi zimą, no ale sama nie wiem ;<
ja potrzebuję żeby mi ktoś stupki grzał jak jestem poza domem, a nie jak w domu jestem, jak byś to chciał załatwić niby hę? ()


@matra: Poza domem to ciezka sprawa, musialabys zalatwic sobie takie takie buty/rekawice jak ma Adam Bielecki albo inni himalaiści. Jakis aku maja w srodku i Ci podgrzewa stupki :D

a docelowo moze spr u lekarza czy z krazeniem wszystko ok
a palisz
@stefan_banach: wyżej masz napisane co mnie gryzie, nie palę.
rękawiczki chcę sobie kupić nutpse z TNF, bo raz że pierze, dwa - palce grzeją się od siebie, trzy - mam łatwy dostęp do dłoni. Akurat jadę kolejny sezon na zwykłych jednopalczastych z jakiegoś pluszu + klapka i sprawdziło mi się to rozwiązanie perfekcyjnie, choć ciekawe te rękawiczki i ich cena, bo kiedyś widywałam takie rękawiczki tylko za ponad tysia.
@matra: Ja mam cały rok zimne dłonie i stopy, jedyny sposób na zimę to rajstopy +zwykle skarpetki + grube, długie skarpetki zimowe.
Nie twierdzę, że jest mi ciepło, ale przynajmniej nie pieką mnie z zimna.