Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki tablet graficzny polecacie? Używa to ktoś czegoś bardziej zaawansowanego niż Intuosy i poleca? Mam na myśli te z ekranami, słyszałem że nie opłaca się ich kupować, wymuszają nieprawidłową podstawę ciała, jestem ciekawy ile z tego w tym prawdy. Do tego pory miałem okazję używać intuosa s przez jakiś czas no i taki normalny zwyczajny jest. Pytanie ile więcej niż te 200zl za używkę musiałbym wydać żeby zauważyć różnice jakaś znaczącą i jakie dodatki by to były? Jest coś co ma dodatkowe udogodnienia nie tyle co w grafice 2d ale 3d?
#grafikakomputerowa #grafika3d #illustrator #photoshop #grafika #komputery #rysowanie #tabletgraficzny #pytanie
  • 7
@caribbean: Według mnie to z tą nieprawidłową podstawę ciała do tabletu z ekranem to jest takie pieprzenie. Można go sobie ustawić prawie pionowo, wyżej i bliżej, jak prawdziwe płótno więc nie musisz się mocno pochylać.

Tutaj Ross ma mega ogromny tablet, ale tylko tak dla przykładu o co chodzi ¯\_(ツ)_/¯

No i taniej niż ~800 za używkę to raczej ciężko dostać ekran.
Tak po prawdzie są ludzie, którzy preferują takie i
Pobierz BlackReven - @caribbean: Według mnie to z tą nieprawidłową podstawę ciała do tabletu ...
źródło: comment_1637756090shd6wVHMfOVkbr4ZIA0Iry.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackReven: jaka to przekątna ekranu tego tableta, to są koszta typu 10k czy mniejsze? Bo na logikę to wystarczyłby monitor czy telewizor o przekątnej powiedzmy 55-65" tyle że dotykowy, co nie powinno wynieść więcej niż 5k. No i teraz, pytanie jak z kwestia dotyku, nacisku, piórkiem przy takim zestawie. Czy to jednak musi być specjalistyczny sprzęt, czy da się tak to obejść
@caribbean: Ciężko powiedzieć czym się wyróżniana bo to zwykły tablet graficzny. Masz 12 przycisków na samym tablecie i 2 na penie do których możesz sobie przypisać jakieś skróty klawiszowe albo makra. Stopnie nacisku działają dobrze, pen ma parę wymiennych końcówek i nie trzeba go ładować więc fajnie no i działa jak powinien, serio ciężko powiedzieć coś więcej o zwykłym tablecie.
@caribbean: Tablety graficzne od ekranów dotykowych różnią się przede wszystkim wykrywaniem nacisku i sama teksturą ekranu, dlatego tyle kosztują. Jak chcesz się bawić w tańsze rozwiazania w stylu kupienia dotykowego ekranu i tyle to odpuść bo szkoda nerwow :)