Wpis z mikrobloga

Potrzebuję sobie urządzić stanowisko pracy przy biurku z moją prywatną stacjonarką i chciałbym obsługiwać zarówno korpolapka jak i domowego peceta jednym zestawem myszka + klawiatura + monitor.

Pierwsze o czym pomyślałem, to KVM, ale jedyne co znalazłem to albo serwerowe, albo jakieś chińskie badziewia ze słabymi opiniami, albo takie z wyjściami USB Type-C, a tego nie podłączę do PC. Nie jestem jakimś pro gamerem, ale jak już czasem popykam to przeważnie fpsy, więc zależy mi na czymś co nie wprowadzi zauważalnego opóźnienia w sterowaniu. Do tego nie korzystam jednocześnie z obu kompów więc rozwiązania software'owe odpadają.

Polecacie może coś wartego uwagi?

#komputery #pcmasterrace #pracazdalna #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@Enzo_Molinari: A korzystałeś? Bo to jedno z pierwszych urządzeń jakie znalazłem, ale opinie ma raczej mieszane. Wiele osób pisze, że czasami się wyłącza, albo sam przełącza komputery, albo sam wciska randomowe klawisze. No i pytanie czy nie będzie miał problemu z programowalnymi przyciskami, które mam w myszce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diego19: ja mam takiego gowno- kvm-a z Ali i działa bardzo dobrze (Unnlink 2 Ports KVM). Żadnych opóźnień, żadnych problemów. Pracuje już na tym ponad rok
Do tego 2 monitory gdzie po prostu w monitorach zmieniam źródło, może nie najszybsze rozwiązanie ale nie mam problemu wielkiego
@Diego19: Miałem dokładnie taką samą sytuację. Monitor to nie problem, bo możesz jedno wejście podłączyć do laptopa, inne do stacjonarki i monitor sam wybierze źródło obrazu.

Klawiatura i monitor najlepiej bezprzewodowe z możliwością przełączania między źródłami. Używałem wcześniej tego Ugreena do klawiatury (myszkę i tak mam osobną do pracy) i nie miałem z nim żadnych problemów. Teraz mam klawiaturę bezprzewodową i jest dobrze, nie trzeba się bawić z kablami.
@Diego19: Jeszcze zalezy masz monitor - ja mam pracowy latopop i swój PC podpięty do jednego monitora który ma hub USB - pomiędzy laptopem a PC przepinam tylko jeden kabel USB od huba i ew. słuchawki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diego19: nie korzystałem, wybrałem jako przykład. Ostatecznie nic nie kupiłem, mam wszystko tak zorganizowane że przepięcie myszki i klawy to prosta operacja (podłączyłem do pc starego huba USB i stoi na biurku obok lapka). Problemów w gierkach brak, funkcyjne działają, programowalne w myszce nie wiem