Wpis z mikrobloga

Czy wy też tak macie po aktualizacji, że wasi zawodnicy jakby dostali -15 do umiejętności i w ogóle sterowanie się zwaliło? Przed aktualizacją elegancko lewym drążkiem można było podryblować, podania leciały z odpowiednią siłą i w większości przypadków do celu, a teraz moi zawodnicy zachowują się jakby jeździli na łyżwach, albo obracają się jak betonowe kloce, o podaniach w losowe miejsca i z losową siłą nie wspomnę. Internet chodzi ciągle w taki sam sposób jak przed łatką. Wcześniej zdarzało mi się przegrać mecze gdy widziałem, że jestem słabszy i przeciwnik dobrze grał, albo sporadycznie przez skrypt, ale to co teraz się odwala to jest jakaś paranoja... Nie powiem, odechciało mi się, grać a wcześniej pomimo błędów było całkiem przyjemnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fut
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@gosolution przecież napisałem, że to nie problem z połączeniem, bo te w ogóle się nie zmieniło i największy ping jaki zdarza mi się mieć w trakcie meczu mieści się w okolicy 30ms...
  • Odpowiedz
@puzonyyx: tak, z supportu ea na wykopie. To dlaczego mi i innym gierka chodzi bez problemu skoro niby łatka popsuła? Zobacz sobie na twitchu jak ludzie grają w tą grę? Mają takie problemy?

Ważna jest zmienność opóźnienia, utrata pakietów, ping, otwarte porty, firewalle itd. Przyczyn może być cała masa, ale 95% przypadków to Internet gracza.
  • Odpowiedz
@gosolution: Czytałeś posta? Wina jest w 100% po stronie złej infrastruktury serwerów EA. Gram we wszystkie gry online od MMO po fpsy i w żadnej nie mam problemów, tylko w Fifie. Co do Twitcha to streamerzy tez narzekają, np. ostatnio PLKD, ze gra się tragicznie
  • Odpowiedz
@gosolution: Nie czytałeś? Ok, to nie mamy o czym rozmawiać panie „expercie”. Po prostu jak się nie znasz, to nie dawaj ludziom idiotycznych rad typu zmien net, bo tylko szkodzisz.
  • Odpowiedz
@puzonyyx: Czytałem i dawno o tym wiadomo. Jeżeli piszesz że to w 100% jest wina serwerów EA to ja nie będę prowadził z Tobą dyskusji bo wiesz lepiej. Macie #!$%@? dostawców. Ostatnio Orange coś #!$%@?ło i ludzi wywalało z meczy, pewnie też napiszesz że to wina EA. Idź i płacz jakie to serwery fify są #!$%@?, pamiętaj tylko że większość nie ma takich problemów :)
  • Odpowiedz
@gosolution: Nie wiem ile to „większość”. Na EA answers masz 100 stron tematu, wiec problem jest powszechny. Jak na XSX gra restartowała konsolę, to tez szli w zaparte, żeby xboxa odsyłać na gwarancje, po czym dało się to wyeliminować patchem. Sam się Xbox naprawił? Fifa to bubel i to wiadomo od zawsze, a EA to najgorszy i najbardziej leniwy dev naszych czasów, nie ma co z tym handlować. Mój #!$%@? dostawca
  • Odpowiedz
@puzonyyx:skoro tak uważasz to dlaczego grasz? Z drugiej strony. Dlaczego u mnie dobrze chodzi a u Ciebie nie? Patrz, ta sama gra a inny dostawca neta. Co zrobił Miłosz93 jak gra zaczęła mu lagować? Zmienił dostawce i wrócił na swój poziom skill ratingu. PLKD też ma dwóch dostawców jednocześnie i widzi różnice.

Gdyby było tak jak piszesz, to ludzie by nie grali w tą grę. Przepnij się na 5g z komórki
  • Odpowiedz
@gosolution: Gram bardzo mało ostatnio właśnie dlatego. Po premierze gra działała dobrze, a od kilku tygodni działa ok tylko w nocy. Stad właśnie wniosek, że wina nie jest po mojej stronie. Przed chwila grałem w Forze online i jestem w stanie wejść w zakręt przy 300 km/h, a jak włączę Fife to nie będę w stanie Varanem odebrać piłki. Inna sprawa jest dlaczego nie wszyscy ludzie narzekają: nie wszyscy to odczuwają
  • Odpowiedz
@gosolution: Wiadomo ze przejaskrawiam i fakt, że jestem wymagający. Ludzie się po prostu przyzwyczaili do tego laga i nauczyli na nim grać (ping pong i kręcenie kołek), ale gra nie działa dobrze. Jakbyś miał taki rubberbanding w csie to byś nie był w stanie nikogo zabić.
  • Odpowiedz
@gosolution: ale wy widzicie, że kłócicie się o to samo? wina jest i po stronie dostawców i po stronie infrastruktury EA. EA zrobił taki system, że jeden z graczy biorących udział w meczu będzie w gorszej sytuacji. Gdyby wszyscy mieli super neta to by nie było problemu z tym, ale że w Polsce Orange jak i inni mają gdzieś jakoś twojego połączenia, byle zapewnić ci minimum z umowy to rozwiązanie z
  • Odpowiedz
@brains: NIe, kolega napisał "Wina jest w 100% po stronie złej infrastruktury serwerów EA"

dobry i w odpowiedniej lokalizacji VPN powinien pomóc, ale to też nie jest takie proste.

"szło przez routery w Berlinie" czyli wina dostawcy neta.

Kolega @chim3ra potwierdzi, że u niego gierka chodzi bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@puzonyyx: @brains: @gosolution: Mogę tylko potwierdzić - nieważne o której porze włączę grę gameplay jest właściwie identyczny. Ale muszę przyznać iż mam świeży światłowód blisko granicy z DE, a to może mieć wpływ na routing sygnału.
  • Odpowiedz