Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Chcę kupić #macbook. To będzie mój pierwszy mac po przesiadce z linuxa i windowsa. Chcę kupić pro z m1. Potrzebuję go do edycji wideo i typowo biurowych rzeczy.
Dylemat mam taki, że 13 pro m1 wizualnie podoba mi się bardziej od 14. Chciałbym go wziąć z 16gb ramu i 512 ssd.
Czy polować na 13 za ok. 1600 dolarów czy opłaca się dopłacić $400 i wziąć 14'?
Wydaje mi się, że 13m1 mi wystarczy do moich wymagań i spokojnie te kilka lat posłuży no ale wolę zapytać na tagu :)
Dzięki!
#apple #macbook #macbookpro
  • 21
@jedermann: Jestem fan boyem apple od lat. Sprzętu mam dużo i zmieniam często - ogólnie mam lekko z garem :D. Nie wiem czy siedziałeś w ogóle z nowym MBP w ręku. Ja przesiadłem się z MBP 16” (2019) na tę nową „szesnastkę”. Powiem tak: takiego skoku technologicznego w dwóch następujących po sobie modelach nie widziałem dawno albo nawet nigdy. Nowy ekran wysadza z butów i różnica jest kolosalna nawet dla laika;)
@Boar80: a ten notch nie denerwuje? mam iphone XS max i mi nie przeszkadza w ogóle ale na kompie wygląda jak kawałek naklejki naklejonej na środek :D
@Boar80: A jak wygląda sytuacja kiedy ilość pozycji w menu „dosięga” do notcha? Przeskakują na prawą stronę? Chowają się w jakimś suwaku? Jak to wygląda?
@N3ro20: ja pracuję głównie na excelu więc problem mnie bezpośrednio nie dotyczy. Znajomy faktycznie coś wspominał, że (chyba) w photishopie ma jakieś problemy i menu pakuje się w notcha. Softowo do ogarnięcia.
@naut: Bierz 13 mam to samo z wyglądem ale wiem do czego będę go potrzebować, 13 z m1 z 16gb albo lepiej 32gb jeśli jest dostępna i ci posmiga spokojnie z 10 lat bez mrugnięcia okiem