Wpis z mikrobloga

No dzień dobry
Mój pierwszy post na wykopie, od dłuższego czasu go przeglądałem bez konta a teraz postanowiłem a założę zobaczymy co się stanie.
Ogólnie to jest sprawa (ktoś #!$%@?ł ziarno świetego Izydora)
Bo tak jak czytam te komentarze i wpisy ze IT jest zajebiste i 90% społeczności tutejszej zarabia 15 k na rękę a życie w Polsce jest zajebiste, tylko trzeba zmienić prace i wziąć kredyt, to się zastanawiam czy jesteśmy w tym samym kraju?
99% ludzi, których znam dostaje mniej niż 4 tysiące na rękę a 3 tysiące to już jest „UUU taki to pożyje” i tez się zastanawiam co to za życie?
Bo chodzi o co? A to ze biorąc pod uwagę jak wszystko #!$%@? do góry a w gruncie rzeczy to za 3 czy 4 k to nigdy milionerem się nie zostanie, a i coś otworzyć własnego bez żadnego innego wkładu tez ciężko to nie kumam czaczy o co tu chodzi. Bo wiadomo w wieku produkcyjnym trzeba #!$%@? robić na dobrobyt nasz i państwa i wszystkich. Natomiast emertytury najlepiej nie dożyć bo stajesz się balastem i niepotrzebnym obciążeniem dla budżetu, w dodatku bez produktywnym i zajmującym kolejki do lekarzy specjalistów. Nie mam porównania z szeroko rozumiana zagranicą bo oprócz kilku pobytów turystycznych to wiele tam świata nie zawojowałem. Ale mam jakieś takie przeświadczenie graniczące z pewnością ze za nasza zachodnią granicą nawet za tamtejsze gowniane pieniądze, żyje się po prostu lżej i oddycha się tez lepiej. Wszystkie pomysły na biznes, które chciałem otworzyć tutaj spełzły na niczym. Duże przedsięwzięcia wymagają dużego wkładu. Małe natomiast są ryzykowne a zwrot na tyle niewielki ze pierwsze parę lub parenaście miesięcy to odrabianie strat i niewielki zysk. Lwią część pieniędzy po drodze zjadają wszelakie podatki opłaty i daniny. A z czego to wszystko ogarnąć jak masz te 3 lub 4 tysiące na rękę? Plus wiadomo życie codzienne, stałe koszty. Wzięcie kredytu to kolejne zobowiązanie, które jakoś trzeba utrzymać. Słabo to wygląda. Koło się zamyka, biedny będzie bardziej biedny a bogaty będzie się bogacić.
Ktoś może powie „jak ci nie pasuje to jedz w #!$%@? stad i elo” i nad tym tez się zastanawiam
Ale tak jak pan Jakubik w takim filmie „Cicha Noc” powiedział „bo chyba po to jest ten kraj, żebyśmy mogli się czuć ludźmi”
Ale się zielonka rozpisała
  • 5