Wpis z mikrobloga

Kiedyś sądziłem, że najlepszy metal pochodzi ze Skandynawii, nawet jeden zespół zawarł to w swojej piosence: "the best heavy metal comes from the north". Potem poznałem Eluveitie, całkiem przypadkowo, gdy szukałem metalowego covera Tri Martoloda. Tak trafiłem na "Inis Mona" od Eluveitie. Od tamtego czasu ten zespół jest w trójce moich ulubionych. A pochodzi on ze Szwajcarii. Tak więc macie kawałek z albumu o walecznych Helwetach, którzy zniknęli przez Juliusza Cezara.

#muzykaoddruidowskiego #paganmetal #folkmetal #melodicdeathmetal #eluveitie #metal #muzyka
D.....i - Kiedyś sądziłem, że najlepszy metal pochodzi ze Skandynawii, nawet jeden ze...
  • 5
@Alcoholic_Desacrator: To już zależy od gatunku, który człowiek lubi, na przykład dla mnie- miłośnika melodeathu Skandynawia jest miejscem najlepszych kapel. Finlandia- Kalmah, Norther, Ensiferum, (a także nie melodeathowy, ale zajebisty) Turisas. Szwecja to In Flames, Dark Tranquility, Amon Amarth i wiele innych fajnych kapel.

Zaś jeśli chodzi o WB- owszem, stamtąd duża część legend metalu pochodzi, jednak to nie do końca te gatunki, których słucham codziennie.