Wpis z mikrobloga

#serwispc #komputery

Posiadam kartę dźwiękową Creative CT4810 z Gameportem i i kierownicę pod ten właśnie port. W moim komputerze już niestety tego portu nie ma. Chciałem sobie ostatnio pojeździć, więc stwierdziłem, że spróbuję podłączyć tego creative'a. Niestety po wsadzeniu karty, jedyna zmianą jest brak dźwięku. Czy da się coś z tym wykombinować na windows 7 64 bit? Macie jakieś pomysły? Zależy mi tylko na Gameporcie, dźwięk może iść i ze zintegrowanej.
  • 10
  • Odpowiedz
@pawel1410: Ech, znowu nieserwispcowcy zaśmiecają wątki swoimi głupimi wojenkami :/

Sterowniki zainstalowałeś? Może spróbuj integre wyłączyć w biosie (chociaż w dzisiejszych czasach, kiedy można korzystać z kilku różnych kart graficznych, to raczej żaden konflikt sprzętowy nie jest przyczyną). Co masz w menedżerze urządzeń?
  • Odpowiedz
@pawel1410: A jak włączysz to urządzenie to co się dzieje? Jak instalowałeś sterowniki? Przez instalkę .exe czy "aktualizuj sterownik" w menedżerze urządzeń wskazując odpowiedni plik .inf?

A dźwięk jakikolwiek idzie z tej karty? Widać jakieś urządzenia w regulacji głośnosci czy odtwarzacze/gry wywalają brak karty dźwiękowej?
  • Odpowiedz
@CCCCC: Po włączeniu pojawia się napis, że włączono urządzenie, lecz ciągle nie działa poprawnie. Sterownik jaki zainstalowałem to pobrane z netu exe. Dźwięku nie ma żadnego, na pasku na dole przy ikonce jest krzyżyk, po najechaniu myszka pojawia się komunikat "nie podłączono głośników ani słuchawek". Po kliknięciu wyświetla się wykrywanie problemów.
  • Odpowiedz