Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki z #mechanikasamochodowa help plz. Pacjent #laguna 2 z cudem techniki 1.9dCi - dziś wyrzygała typowy błąd "fault in fuel injection" po czym klasycznie wbiła w magiczny tryb awaryjny zamulania, po zajrzeniu pod maskę zawór od turbiny brzęczał jak pszczółka maja z mega chcicą - po ponownym odpaleniu błąd znikł, zawór się uspokoił jednak coś trze/świszcze i nie jestem w stanie zlokalizować gdzie jednak po chwili każdorazowo wracamy do pszczółki nimfomanki i błędu. Koleżka zasugerował że wystarczy wymiana zaworu bo się pewno #!$%@?ł ale trochę mu nie ufam, dużo innych rzeczy mogło się tam jeszcze #!$%@? w tym samym momencie?
  • 6
  • Odpowiedz
@Gr3gor: nie, wbrew pozorom to dość solidny silnik jeśli akurat nie #!$%@?ą się wtryski, właśnie najczęściej takie pierdoły w elektronice się w nich sypią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: kwestia że nie wiem czy warto ryzykować kupno nowego zaworu co w sumie jakieś mega drogie nie jest bo 100pln i ogarnąć tyle samemu czy odstawić do kogoś mądrzejszego kto policzy mnie sporo więcej a zawsze ta 100ka zostaje w kieszeni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: @trzaichlac69: ugułem dziś spróbowałem pogrzebać chwilę a zastałem to, auto dymi niemiłosiernie w momencie gdy turbina powinna się załączać. Niestety w mojej wersji ddt z którą jako jedyna chce auto gadać nie mogłem znaleźć "ile turbo dmucha" ( ͡° ʖ̯ ͡°) na bank grucha się rusza, a wąż przy zaworze czuc że robi jakaś próżnię
Gr3gor - @Pangia: @trzaichlac69: ugułem dziś spróbowałem pogrzebać chwilę a zastałem ...

źródło: comment_1637513347do8kVkRNHyY0fPUdvxxE6Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gr3gor: no co opierając się na tym co piszesz ! Pewnie Łopatki stanęły w pozycji otwartej. Turbina się napędzić nie może i wahy za dużo jest w mieszance. Też kopci na czarno. A i nie ma czegoś takiego, że turbina się załącza. Wirniki gorącej części i zimnej osadzone na jednym wałku. Odpalasz silnik spaliny napędzają wirnik gorącej części, a ta przekazuje napęd na zimną część. Turbo od odpalenia silnika i
  • Odpowiedz