Wpis z mikrobloga

Siemanko longbordowe Mirki i Mirabelki!

Planuje zakup swojego pierwszego longboarda, przewertowalem sporo poradnikow, poczytalem i stwierdzam, ze decha ktorej szukam to powinno byc cos w rodzaju Loaded Icarus, ale tez nie chce wydawac miliona na pierwsza deske. Powiedzmy, ze mam budzet ok 500 zl do wydania, czy to na jakas uzywke czy tansza nowke.

Z tego co widzialem na grupkach na fb, ludzie sprzedaja te deski mocno styrane za kupe pieniedzy wiec moze warto kupic cos tanszego nowego?

Znacie moze jakies tansze zamienniki do Icarusa? Te decathlonowe sprawdza sie jako pierwsza deska czy lepiej unikac?

Slyszalem, ze Landyachtz jest w porzadku, tylko jaki ewentualnie model?

Glownie bede jezdzil rekreacyjnie, weekendowo, bez trickow i dance (przynajmniej na razie) ale taki cruising czy craving bylby spoko.

Cos poradzicie?

#longboard #skateboarding #deskorolka
  • 16
@fejkowekonto7: Ciężko. To najtańszy praktycznie z takich co da się jezdzic nie przeklinając pod nosem.

(Uwaga zawsze mam bekę jak ktoś mówi dołóż 10k i kup coś porządnego - ale w tym przypadku naprawdę nic sensownego poniżej tej kwoty nie kupisz)
@WolfSky: No wlasnie tez wole troche doplacic niz uzywac bubla i sie denerwowac ciagle, bo wtedy ani frajdy, ani nic... Tylko, ze najtansze komplety ktore znalazlem ok 1100zl, co wydaje sie dosc sporym wydatkiem w przypadku gdy nie bedzie az tak wielkiej zajawki. W takim przypadku myslisz, ze ciezko sprzedac? Nie wiem jak duzy jest popyt na uzywane deski, a na Stadionie longboardowym widzialem, ze niekore stoja po kilka miesiecy...
@WolfSky: No wlasnie dlatego pytalem o tansze zamienniki :D Wiesz, inaczej bym patrzyl gdyby to byl koszt 700 zl zamiast 500, ale 1100 to juz jest spora roznica. Patrzylem na amazonie, nawet jakies przesylki ze stanow i nie ma zbyt wielu promocji...
@WolfSky: @fejkowekonto7: ja 3 miesiące temu kupowałem drop hammera za 800zł w jakimś pl sklepie internetowym. Może ze względu na to, że się sezon kończy, to większość sklepów nie zamawia. A jak już się znajdzie, to w takiej chorej cenie :P
@Burkpurk: Brzmi jakby powinno byc dokladnie na odwrot, przy koncowce sezonu wietrzenie magazynow, ale moze to sprawka inflacji i spadajacej wartosci zlotego :P mozna gdybac :P A pamietasz moze nazwe tego sklepu? bo jakby nie parzec to cena zachecajaca :P I jak Ci sie sprawuje?
@fejkowekonto7: Niby powinno, ale widzę, że mało jaki sklep te dechy w ogóle aktualnie ma w ofercie. Pamiętam - boardhouse.pl Widzę, że został im jeszcze battle axe za 899zł. Wydaje mi się, że dobra alternatywa dla hammera. Ogólnie sklep mogę polecić, na fanpejdżu odpowiedzieli na kilka nurtujących mnie pytań. A mi się decha sprawuje elegancko. Jak na pierwszego longa, to chyba lepiej trafić nie mogłem i wkręciłem się na maxa. Szybka,