Wpis z mikrobloga

#sf #nauka #teleport

No, i tak nie będzie wielkiego halo, no bo co :) To jest tak proste, że zbieranie grzybów przy tym to jak trening w Shaolin. Wydaje mi się, że odkryłem sposób na teleportację, niestety nie mogę sobie pozwolić na szczegóły (koncepcja szuka przeciwwskazań), ale owijając w bawełnę coś tam mogę... Oczywiście jeszcze nie wiemy jak dokonać tej konkretnej rzeczy, tej którą ja chciałbym zrobić, i która musi zostać wynaleziona (co jest kwestią czasu), ale z powiedzmy 3 lub więcej możliwości operowania informacją dotyczącą naszego istnienia, które poznaliśmy (jako ludzie) i możemy je dowolnie odtwarzać (są zatem powtarzalne bo wiemy jak działają), osiągneliśmy już dwie. Ta trzecia pozwoli na teleportację z pominięciem tak głupiego (bo to strasznie głupie przy tym rozwiązaniu) problemu jak jakieś rozkładanie ciała na kawałki i odtwarzanie go, pytaniu czy odtworzona osoba będzie taka sama... . Zapisywanie pozycji elektronów, spiny, to wszystko bezsensu... Ten problem po prostu nie istnieje. Osoba pojawi sie w nowym miejscu odległym o dowolną ilość czegotamchcecie i jedyne co zrobi to się przemieści... Żadnego kopiowania czy jakichś tam bzdur. Problemem w odległości pewnie tylko i wyłącznie pozostanie energia :)) A teraz idę się napić (więcej niż do tej pory...)
  • 20
  • Odpowiedz
@zigiscrew: brednie niestety ;) ale tak, w sci fi teleportacja jako rozkladanie na cząstki itd jest troche bezsensu, prościej według całego tego technobełkotu po prostu odpowiednio zaginać czasoprzestrzeń

jakbym miał wybierać to wolałbym przełazić przez portale a nie być rozkładany na cząstki ;) ale to i tak nadal tylko sci-fi
  • Odpowiedz
prościej według całego tego technobełkotu po prostu odpowiednio zaginać czasoprzestrzeń


@ihwar: Tragedia prawdziwa przy moim rozwiązaniu, portale to będa w bajkach, nie będą potrzebne... no dobra, w sumie nie wiem jeszcze jak się dostać do innej rzeczywistości, więc może portale będą od tego, ale ja mówię o przemieszczeniu osoby z punktu X,Y,Z do punktu X,Y,Z, gdzie środkiem będzie środek wyznaczony przez nas :)

P.S. i tak za dużo już powiedziałem hah
  • Odpowiedz
@ihwar: Hm, ciężko to wytłumaczyć przy mojej koncepcji nie ujawniając jej, generalnie to co chciałbym, zebysmy jako ludzie mogli osiągnąć w nauce, pozwoliłoby nam wysłać cokolwiek gdziekolwiek opierając sie tylko na dowolnych wspolrzednych, wiec jak np okreslilibysmy ze srodkiem wszechswiata jest nasz Ksiezyc to bysmy wiedzieli gdzie kierowac ludzi :)
  • Odpowiedz
@ihwar: aha i jeszcze jedno, w zwiazku z wspolrzednymi jest jedno ograniczenie, w sumie jakoś nie pomyslalem zeby o tym napisac a to bardzo wazne, moglibysmy sie teleportowac tylko tam gdzie juz bylismy i mamy mape, albo w ciemno czyli 99% szans na smierc.
  • Odpowiedz
@zigiscrew: wszystko fajnie tylko podstawowe pytanie, jak?

możesz albo poruszać obiekt w danym układzie za pomocą jakichś różnych sił (niezaleznie czy w całości czy w postaci jakiejś kupy atomów jak w teleportacji), albo poruszać układem "wyjmując" obiekt z tego układu na chwilę. (co jest niemożliwe przy naszej aktualnej wiedzy i nie zapowiada się żeby było inaczej ;) )
  • Odpowiedz
obiekt w danym układzie za pomocą jakichś różnych sił


@ihwar: no i to jest rozwiązanie, a resztę zostawię dla siebie :) w każdym bądź razie zarówno całość, jak i kupa atomów odpada :P

edit: a siła będzie tlyko jedna :)

EOT
  • Odpowiedz
@zigiscrew:

Jeśli twój pomysł nie zakłada zakrzywiania czasoprzestrzeni to mamy tu do czynienia z rewolucją i gwarantowanym noblem, bo to by oznaczało przenoszenie informacji szybciej niż granica wyznaczona przez stożek światła, co przeczy obecnym teoriom.
  • Odpowiedz
@Atraktor: to nie przeczy obecnym teoriom, szczególnie kiedy zagłębęisz się w fizykę kwantową, a o splątaniu kwantowym pewnie wiesz, to akurat wydaje mi sie jest efekt uboczny tego o czym myślę
  • Odpowiedz
o splątaniu kwantowym pewnie wiesz, to akurat wydaje mi sie jest efekt uboczny tego o czym myślę


@zigiscrew: splątanie kwantowe jest efektem ubocznym twojej teorii ?
  • Odpowiedz
@zigiscrew: Paradoks EPR zakładał właśnie przenoszenie informacji szybciej niż światło za pomocą splątania stanów, ale został on obalony jako sprzeczny. Także mielibyśmy do czynienia z rewolucją w tej kwestii
  • Odpowiedz
@Atraktor:

@ihwar: >tak to wiesz mozemy sobie rozmawiać, znalazłem sposób na podróże w czasie, ale nie powiem jak. ;)

Główny powód, dla którego nie wyjasniam do końca tej kwestii to dlatego, że marzy mi się napisanie książki lub scenariusza, który miałby w sobie jakies oryginalne rzeczy... tak jak kiedys czytało się dobre SF i zastanawiało... hmmm... to rzeczywiście mozliwe....a teraz widzimy jak to wszystko sie urzeczywistnia... Jak kumplowi o tym
  • Odpowiedz
@zigiscrew: myślałem że mówimy o w miarę "realnych" pomysłach a nie o napędach nieprawdopodobieństwa czy podróży w czasie wstecz poprzez zmniejszanie przyśpieszenia w prędkościach bliskich światła w strefie absolutnie swobodnego lotu (plusy dla ludzi którzy wiedzą skąd to jest) :)

jak tak to czekam na opowiadanie, skoro twierdzisz że pomysł jest oryginalny ;)
  • Odpowiedz
@ihwar: dla mnie to jest realny pomysł, cos w stylu odkrycia fal radiowych i ktoś nagle stwierdził, że da się za ich pomocą przesyłać obraz i dźwięk, no więc ja twierdzę, że już odkryliśmy to czego potrzebujemy, teraz tylko musimy nauczyc sie jak tego użyć
  • Odpowiedz
@zigiscrew: no to pisz ;) a nie sprzedajesz nam tylko teasery ;) od ładnych paru lat czekam aż w końcu ci od searla coś pokażą więcej niż tylko zapowiedzi i jakoś się nie mogę doczekać
  • Odpowiedz
@zigiscrew: Zaraz, zaraz, bo nie nadążam.

Załóżmy, że faktycznie udało ci się wymyślić coś przełomowego- hipotezę wstrząsającą podstawami nowożytnej fizyki i pozwalającą na opracowanie teleportacji.

Byłby to najważniejszy wynalazek w historii obok ognia, koła czy elektryczności. Kolejny wielki krok w rozwoju rodzaju ludzkiego. Wstęp do podboju kosmosu i poznania wszechświata. Fizyka od 80 lat czeka w stagnacji na kogoś kto ruszy to wszystko do przodu.

A ty chcesz to zachować dla
Atraktor - @zigiscrew: Zaraz, zaraz, bo nie nadążam. 



Załóżmy, że faktycznie udało...

źródło: comment_4wy89DdCC942loKf9cUz5hpGS5k6x5OV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz