Wpis z mikrobloga

Czołem, satelitarne mirki ;) Do tej pory używam Zgemmy h.2h (bezproblemowo), chcę ją komuś przekazać, a sobie kupić coś nowego. Tylko co? Budżet do 600 zł. Wymagania... w przyszłości obsługa 4k kiedy zmienię TV :)
#cccam
  • 20
  • Odpowiedz
mam jedną zegmę i 5szt vu+, zegma ginie w tłumie i nikt nie chce jej używać ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem na bierząco w cenach ale pod względem przełączania kanałów takie vu+ zero4k mogę polecić.
  • Odpowiedz
@erwinketa: zgemma i vu nie różną się prawie niczym, jedyne różnice to - vu ma lepszy pilot, vu ma większą cenę i to by było na tyle

dla normalnego zjadacza polskiej telewizji nic poza zgemmą niepotrzebne, tym bardziej że jak się siedzi przed tv to pilot działa też ok, gorzej jak z jakichś dużych kątów, albo bardzo dużej odległości chcesz przełączać
  • Odpowiedz
@JackTheSoul: mam zgemmie h9s i h9se i sobie bardzo chwale ale jeszcze nie miałem okazji zobaczyć jak działa vu+. W czym ta lepszość się przectawia? Bo cena za VU z4 k trochę wieksza.
  • Odpowiedz
@tomzam: tak jak wyżej napisałem, praktycznie niczym, vu po prostu wyrobiło sobie markę i za to się głównie płaci, no może jeszcze trochę ładniejsze obudowy, ale kto kupuje dekoder do oglądania obudowy...

w sumie to nawet jeśli ktoś by się chciał bawić w jakieś kodi itp, to zgemma do tego jest aż nadto
  • Odpowiedz
@manikcs: zwracam tylko uwagę, że jak dekoder obsługuje 4K to całe UI też się wyświetla w 4K, a skiny FullHD na 65" wyglądają na prawdę średnio.
Co do samej Zgemmy... brak dysku, brak gigabitowej sieciówki, 1GB RAMu mniej w porównaniu do np. VU+ Uno 4K SE, pomijam brak porządnego wyświetlacza (ja akurat korzystam i patrzę), no i wygląda jak dekoder do naziemnej za 50zł. ¯\_(ツ)_/¯

A jeszcze ludzie chwalą dedykowane pod
  • Odpowiedz
@radziuxd: zgemma h9se cena około 380 zł, Vu+ uno 4k cena około1270 zł. Zgemma ma na pokładzie wgranego androida. I po co w dekoderze sieciówka gigowa? Do netfliksa śmiało wystarczy 20 giga
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@tomzam: chociażby do zrzucania nagrań z HDD, no ale Zgemma i tak go nie ma. Nie wspominam już o zamontowanym kliencie Transmission. Ale za te 380zł faktycznie ze świecą szukać czegoś podobnego.
Tylko po #!$%@? mi ten Android zamiast Enigmy? To jakaś zaleta? Jak Android obsługuje cccam?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JackTheSoul: potwierdzam. Mam same vu+ ale od czasu do czasu mam styczność ze zgemma. Vu lepsza jakość obrazu, mój ulubiony soft vti, jakoś wszystko na plus. No poza ceną.
  • Odpowiedz
@tomzam: vu jest sporo szybsze, praktycznie się nie zawiesza obraz jest lepszy ale to może moje subiektywne odczucia... zero bez 4k jest sporo wolniejsze od zwykłego zero, zwykłe zero jest porównywalne z zegmą ale nadal szybsze. Wszyscy domownicy są podobnego zdania więc nie powiedział bym, że jest to moja subiektywna opinia. Softy wcześniej jechałem na Vti obecnie Openpli
  • Odpowiedz