Wpis z mikrobloga

W tv z reguły są pokazywane ładne obrazki rodzin z dziećmi. Ci ludzie być może zostali oszukani, a być może z pełną świadomością zapłacili za możliwość nielegalnego dostania się do Europy. W ich krajach jest internet i łatwo sprawdzić co dzieje się aktualnie na granicy, a jednak mimo to przylatują kolejne setki imigrantów. Jeżdżąc często do UK, widzę co dzieje się przed portem promowym w Calais. Rozstawione namioty przy autostradzie na bagnach, a w razie kolejki do promu, imigranci na żywca wskakują do naczep ciężarówek. Dostałem grzywnę za próbę przemytu inżynierów do UK. Czy o nich wiedziałem? Nie. Czy kogoś to obchodzi? Też nie. Jeśli ich wpuścimy, a Niemcy zobaczą, że wszystko idzie do nich, to co zrobią? Zamkną granicę i zostaniemy tylko my i imigranci. Druga sprawa, że część zostanie w Niemczech, a część będzie rozbijała namioty na tych bagnach w Calais :) Należy współczuć, ale nie możemy brać wszystkiego na siebie. Tej sytuacji jest winny baćko i nikt inny. To jest Białoruska gra polityczna kosztem życia tych ludzi.
#bialorus #polska #granica #imigranci
  • 2
@vin42: zgadzam się. Denerwują mnie te całe maści różnorakich celebrytów krzyczących o wpuszczaniu imigrantów, bo ich ten problem NIE DOTYCZY. Oni nie widzą nic co się dzieje poza czubkiem własnego nosa.