Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie pisałem, więc witam kolegów z tagu. Trochę o Legii dzisiaj będzie bo jakoś mam wenę żeby coś napisać a #!$%@? mnie gadanie weszło że Legia zwalnia dobrego trenera dla którego puchary są problemem bo jest zbyt dużo meczy.

Podsumowanie gry Legii do tej pory w lidze i poszukajmy problemu.

1. Legia przez 12 kolejek czyli łącznie ponad 1080 minut na boisku wywalczyła 92 rzuty rożne - ile z nich zamieniła na bramkę? Niestety 0. (średnie statystyki zdobywanych bramek po rożnych to około 7-12%) - tutaj problemu można dopatrywać się niestety ale w trenerze, w końcu to on ustala to w jaki sposób te mają być wykonywane i wybiera zawodników którzy mają walczyć. (tak, wiem że mecz meczowi nie równy ale liczby to jednak liczby). Czy te 9 bramek więcej by pomogło zachować pozycję? Zapewne tak bo uratowałoby kilka punktów.
I tutaj należą się słowa krytyki - mając Jędze, Wieteskę czy Pekharta Ci zawodnicy powinni jakoś fajnie to rozgrywać.

2. Lecimy z kolejnym punktem - kartki. Legia ma najwyższą średnią w całej lidze - 2.8 żółtej/mecz i 0.2 czerwonej/mecz przy czym w samych faulach Legia zajmuje 11 miejsce w lidze więc kartki nie wynikają z częstotliwości nieprzepisowych zagrań. Kartki wynikają ze złego ustawienia obrońców na boisku, zbyt dużego zaangażowania zawodników z przodu i potem braku sił na powrót bądź asekuracji. Tutaj też wina leży po stronie Michniewicza bo ryzykując dużo atakując pojawia się potem zbyt duży problem z tyłu, idą kontry, głupie faule, tracone bramki.

3. Problem z przodu - (stan na 1 listopada) (Legia ma 2 zaległe mecze ale nie chce mi się liczyć tego oddzielnie) - Legia ma xG na poziomie 12,50 (a grała już z chłopcami do bicia czyli Łęczną i Wartą) jej przeciwnicy za to mają xG na poziomie 16,34. co daje -3,85 w xG u mistrza kraju. Jak to możliwe że przy lidze powiększonej do 18 ekip Legia z budżetem który wystarczyłby na utrzymanie 3 klubów z dolnej części tabeli prezentuje się aż tak słabo? Michniewicz zabił jakąkolwiek kreatywność w chłopakach, do każdego meczu podchodził jakby grał z jakimś Lester gdzie jest jeden określony schemat i tylko go się trzymamy - widać starą trenerską szkołę.

4. SFG - Legia zdobyła w tym sezonie 2 bramki po SFG + 1 bramkę z karnego. Czyli razem na 12 rozegranych spotkań Warszawskiej drużynie udało się zdobyć 9 bramek z gry - gorzej wypadają tylko Stal, Łęczna i Mielec, a podobno w Legii jest genialny Luqi ( który naprawdę ma finezję ) fajny Josue ( ze świetnym przeglądem pola ) no i Martins który tak naprawdę sam może ogarnąć defensywnego a poświęcić Ślisza na kogoś bardziej nieobliczalnego.

Także nierozumiem jakiegokolwiek bronienia Michniewicza i mówienia o kryzysie w Legii bo to nie jest tak że piłkarze stali się słabsi czy nagle odechciało im się grać.

Największym problemem był dobór taktyki przez Czesia i złe zadania dla piłkarzy w danych momentach meczu, wiem że nowy trener przyszedł i nic nie zmienił bo ani nie miał jak ani kiedy - tylko irytuje mnie pisanie że Pudel zwalnia trenera bo tak mu się widzi - otóż nie. Jeśli coś nie zadziałało 10 razy ( a wszystkie porażki Legii były w podobnym stylu ) to i za 11 razem to nie zadziała.

Zapraszam do dyskusji, jak się jakaś pojawi to napiszę drugą część.
Oznacze @Jakub_Olkiewicz i @Lightcik - może oni będą mieli coś na obronę.
#mecz #ekstraklasa #legia
  • 9
@Profesor_Avenarius: Michniewicza obroniła głównie tzn. może nie obroniła ale przedłużyła jego czas pracy - czerwona kartka w 3 minucie w meczu ze Slavią.
Chwała mu za bronienie się ze Spartakiem i Lester - tylko w tych 2 przypadkach ciężko jest mówić o zasługach trenera moim zdaniem. Bo to jest to samo co robił ostatnio zwolniony Tworek na początku poprzedniego sezonu - stawiamy autobus u siebie i liczymy na 1-2 kontry w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zajebotka: zauważ, że Legia ani trochę nie była kreatywna w ataku, wszystkie akcje to proste schematy z dośrodkowaniem lub zagraniem do środka. Co do środka to praktycznie nie istniał, rozegranie od bramki wyglądało tak, że pykali sobie w obronie, a potem laga na skrzydło, w każdym meczu. Dodatkowo skuteczność dramatyczna, bywały mecze z xG na poziomie 3,5, a Legia zdobywała może jednego gola, to było przez cały poprzedni sezon i trwa
@twinzpl: właśnie byłem w trakcie odpisywania Ci na poprzedni komentarz i zgadzam się w 100%.

Cały tamten sezon wyglądał w taki sposób tylko była jedna wielka różnica - był Juranovic który moim zdaniem był najlepszym zawodnikiem całej Legii i najbardziej wszechstronnym.

Mladenovic dzięki temu miał miejsce na skrzydle bo Pekhart ściągał na siebie 2 obrońców a jeszcze Luqi mógł wchodzić w przestrzenie co dawało mu więcej swobody, z drugiej strony jeśli
wywalczyła 92 rzuty rożne - ile z nich zamieniła na bramkę? Niestety 0. (średnie statystyki zdobywanych bramek po rożnych to około 7-12%)


@zajebotka: No to głowa do góry, legioniści! Matematyka mówi jasno, że następne osiem rożnych przyniesie co najmniej siedem bramek ( ͡° ͜ʖ ͡°)