Wpis z mikrobloga

Już nie jestem w stanie dłużej czekać na unormowanie się rynku GPU i w najbliższym czasie ze sporym bólem portfela prawdopodobnie zakupię RTX-a 3070 TI (LHR).
A z racji tego, że do takiego "zwykłego przeglądania internetu" wygodniej jest mi korzystać z lapka, to ta karta mógłaby mi posłużyć też do kopania ETH.

W sumie to jakoś nigdy się w to nie zagłębiałem, także pragnę się zapytać, czy moje rozumowanie co do tego aspektu jest okej?

Tj.
0) Montaż nowego GPU, instalacja i konfiguracja czystego systemu (Windows czy może jakiś Linux?), sterowników itd
1) Założenie portfela - np. MyEtherWallet, InfinityWallet ??
2) Instalcja i konfiguracja programu do kopania - np. GMiner, PhoenixMiner ??
3) Rozpoczęcie kopania
4) ??? Jak już zacznie się coś pojawiać w portfelu (?), to można to przesłać na giełdę, np. Binance i później stamtąd po sprzedaży kryptu przelać kasę na konto bankowe lub Revolut?

Czy coś takiego wystarczy zrobić i już można zacząć "zarabiać", czy może jest trochę więcej z tym grzebania?

Plus dodatkowo jak to wygląda ze skarbówką, trzeba się z tego jakoś rozliczać? (nawet gdybym trzymał kasę na Revolucie?)

Dzięki za odp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mining #ethereum #kryptowaluty
  • 7
@Teglo jak ma być tylko do kopania to polecam system HiveOs, portfel załóż jak chcesz trzymać, jak chcesz sprzedawać to z kopalni przelewają odrazu na giełdę zawsze jeden przelew mniej a ona pamiętaj w sieci ETH są bardzo drogie.. Z jedna kartą póki osiągniesz limit wypłaty w pooli mozesz czekać nawet miesiąc dlatego dla mniejszych kopaczy poola 2miners przelewa ci urobek w NANO które później możesz zamienić na giełdzie na Eth lub
@theoforos1: Ta, nicehash gdzie zarabiasz 10% mniej bo nie dość że oni muszą zarabiać jako pośrednik to jeszcze klient który kupuje hash power też musi na tym wyjść na plus
@theoforos1: przeliczyłem, o ile na bieżąco zamienia się btc do eur i na konto to spoko. Z kolei ja stackuje eth na górkę i zamiana miesiecznego urobku btc na eth na ich stronie kosztuje dwukrotność oplaty sa transfer erc20 w sieci eth.
To lepiej chyba zmienić pool na 2miners i bezplatnie wysyłać nano na binance i tam konwertować do eth.