Wpis z mikrobloga

#toyota #samochody #celica
He, mam Toyotę ST202 (szóstk, 2 litry), trochę zaniedbana, nie mam kasy jej odnowic tak jak planowałem, używam jej do jazdy na codzień, tak to bezawaryjna. Ostatnio nie chciała zapalić, rozrusznik kręcił aż sie akumulator rozładował, ktoś doradził dolać benzyny, mimo że wiem ze było jeszcze minimum 10 litrów. dolałem pięć, odpaliła od ręki, następnego dnia to samo, kręciłem aż się rozładowała, dolałem piątkę i odpaliła od ręki. trzeciego dnia to samo, tym razem pobujałem autem, lekko przyksztusiła i odpaliła za drugim razem, postanowiłem zatankować pod kurek, przepędziłem ja po pustej drodze na 8K obrotów(normalnie jej nie katuję) by się wypaliło jak coś tam zalega, dziś to samo, ale już nie mogę dolać benzyny, bujanie też nie pomaga(pewnie wina pełnego baku, paliwo nie może się "bełtać" na boki.
Aha, jak silnik był ciepły to odpalała od ręki, problem wracał dopiero następnego dnia.

Mieszkam w mieście handlarzy aut, mechanicy niezłe cwaniaki, potrzebuję jakiegokolwiek info zanim zaprowadzę;)
Coś z pompką? Elektryką? mam instalacje gazową, ale jest rozregulowana, nawet jak jest tam trochę gazu, to z zimnego silnika nie odpali na gazie.
Dzięki za jakiekolwiek tipy co to może być, głupio ze nie podjechałem do mechanika jak jeszcze odpalała. Jeszcze spróbuję ją rozbujać mega mocno jak nie pomoże to z gazu, choć pewnie też nie da rady.
RabarbarDwurolexowy - #toyota #samochody #celica 
He, mam Toyotę ST202 (szóstk, 2 li...

źródło: comment_1636706272ZR5QiwjdJPdAT3quWLvIuq.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: też posiadam 6gcelica i jak czytam ten opis to strasznie żal mi Twojego auta :(
natomiast chcąc pomóc Ci w uruchomieniu silnika proponuję abyś odkręcił korek paliwa i sprawdził co się wydarzy wtedy.
Dolewanie paliwa nie ma wpływu na pracę pompy jeśli jest go powyżej smoka, natomiast jeśli nie pali, potem odkręcasz korek i pali to wygląda mi to na zatkany odpowietrznik zbiornika. Robi się podciśnienie i potem pompa już
  • Odpowiedz
@Matus89PL: na odkręconym też próbowałem, ogólnie auto mega niezawodne(jak to Toyota), miałem ją odnawiać, ale z tymi zarobkami jakie teraz mam, niestety nie ma szans, chwilowo nie potrzebuję auta(a raczej mnie na nie nie stać) trzymam ją trochę z sentymentu by nie poszła a żyletki. Jaką masz? 2 litry?
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: tak, mam 3sge z 1996, tylko wsadziłem w nią już taczkę kasy, remont blacharsko lakierniczy, cały nowy zawias, hamulce, silnik utrzymany tip top :)
no przy czym ja "kolekcjonuję" celiki ;)
zapraszam na www.matus-automotive.blogspot.com
@ReduktorGowna: obawiam się, że na grupie CCP nikt nic więcej nie wymyśli. Auta przez szklaną kulę nie naprawisz ¯\_(ツ)_/¯
@oblesny_wujek: to są niezawodne auta o ile się je jakkolwiek serwisuje. nie psują się inaczej
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna: obawiam się, że na grupie CCP nikt nic więcej nie wymyśli. Auta przez szklaną kulę nie naprawisz ¯_(ツ)_/¯


@Matus89PL: Może i nie wywróżą nic z fusów, ale niejednokrotnie byłem tam nastawiany na całkiem sprecyzowany kierunek poszukiwań usterek po choćby samym nagraniu pracy silnika, nigdy się nie zawiodłem, serdecznie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Matus89PL: @RabarbarDwurolexowy: ja wam powiem ze jezdzilem roznymi autami - nowszymi, starszymi, szybszymi i wolniejszymi ale jednym z tych ktorymi mi sie jezdzilo najlepiej byla Corolla E11 pic rel kolegi z jakims nędznym powolnym silnikiem. cudowne odzcucia z wnetrza auta, z reakcji na prowadzenie, super to auto bylo

a podejrzewam ze ta Celica jest bardzo podobna tylko jeszcze fajniejsza xD jeden z moich wymarzonych aut od dziecka, nigdy nie dane
o.....k - @Matus89PL: @RabarbarDwurolexowy: ja wam powiem ze jezdzilem roznymi autami...

źródło: comment_1636710114idh4NuGVPSTNECsnx5SpFp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
a jeśli gasisz silnik po jeździe na gazie i odpalasz od razu to pali od strzała?


@yelas: tak, na ciepłym pali z gazu, ostatnio nie jeździłem na gazie, bo coś tam się dziwnego z obrotami na zimnym działo, ogólnie ten gaz to jakiś stary włoski(auto sprowadzone z Włoch z gazem), spec od gazu kręcił nosem że będzie problem z wyregulowaniem/serwisowaniem, bo to "nietypowy taki włoski", ale może tak gadał bo mu
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna: lucky you :)
Ja tylko mówię jako posiadacz celiki od 12 lat i tyle samo związany z Celica Club Poland :)
Pomagamy chętnie, ale jeśli są konkretne kwestie, a nie "nie pali, a jak doleję paliwa to pali, ale już nie mam gdzie dolać" :D
Z tego wynika, że trzeba spuścić paliwo i wlać ponownie i zapali ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz