Wpis z mikrobloga

Rozmowa między dwoma chłopakami w wieku licealnym podsłuchana w zbiorkomie:

- A auto?
- No zrobię prawko i kupuję
- No ta, ale co?
- Nie starszy niż 3 lata ma być, myślałem o M2 na początek.
- O stary! Na studia takim będziesz jeździł to wykładowcom dupy popękają.
- Jakie studia, jak ja do robo od razu po maturze idę i będę 5 lat przed wszystkimi. No bo zobacz, idę do roboty od razu no i wiadomo że za mniej 5 koła na rękę to się nie opłaca nigdzie iść. No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2 a za resztę dom wybuduję i już będę ustawiony, to po co mi te studia?

Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D

#heheszki
  • 243
  • Odpowiedz
@maiakicklighter W każdym magazynie z nadgodzinami. Do tego soboty i czasem niedziele 100%. Gdy miałem wolne weekendy, dorabiałem w ogrodnictwie i wyburzeniach. Jako gówniarz mogłem zarobić i 4.500-5000pln miesięcznie. Teraz zarabiam trooochę więcej, ale pracuję wciąż długo. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
człowieku skąd wziął ci się pomysł, że 5000 brutto = 5000 wypłaty? XD


@Shatter: No przecież dokładnie tak to działa, praktycznie każdy studenciak pracuje na umowie zlecenie i za jakiś lepszy staż w korpo dostaniesz tyle co we wpisie opa na spokojnie, bo mając 5000 brutto dostaniesz 5000 wypłaty
  • Odpowiedz
@iMarket: Finanse w Polsce to według mnie 3 najlepszy kierunek po medycynie i informatyce. Dużo ofert pracy, wykształcenie faktycznie dające wiedzę na temat księgowości, rynkach finansowych, podatkach itd i nie jest to ciężki kierunek imo. Ale tak- medycyna i infa są lepszymi rozwiązaniami jeżeli ktoś to lubi.
  • Odpowiedz
@Shatter: A gdzie ja pisałem że bez skilla? To że ktoś kończy szkołę średnią nie znaczy że nie ma umiejętności które wystarczy żeby dostać taki staż, a skoro to staż to komercyjnego doświadczenia raczej nie wymagają
  • Odpowiedz
@Shatter: Niektórzy po dwóch latach nauki kodowania się midami nazywają, a nie "trainee", więc raczej źle ci to wygląda ( ͡º ͜ʖ͡º) Sam studiuję, znam dużo osób z roku które też są na jakichś stażach i mogę powiedzieć, że nawet nie ogarniając za dużo da się gdzieś załapać, co więcej mam wrażenie że im większe korpo tym łatwiej (do pewnego rozmiaru, nie mówię o jakichś
  • Odpowiedz
@spacja_enter:

To że woli iść do pracy zamiast na studia to dobry krok. W Polsce większość studiów to gówno kierunki, które w ogóle nie gwarantują wyższych zarobków na start. Po 5 latach pracy ma się więcej wiedzy i doświadczenia zawodowego niż po 5 latach studiowania.


Patrząc na statystyki to studia licencjackie nie podwyższają znacznie zarobków, wiąże się to bardziej z tym że ludzie nie zmieniają pracy zbyt często z powodu
  • Odpowiedz