Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy regularnych treningów co drugi dzień, które aktualnie robię w domu, nie zacząć trenować w inny sposób. Obecnie robię po 3 serie podciągania, pompek, przysiadów na jednej nodze i ćwiczenia na łydki co drugi dzień z przerwami po 2,3 minuty i efekty mi w zupełności wystarczają, nie celuję w zawody kulturystyczne. Pracuję na home office i myślę nad tym czy zamiast tych treningów co drugi dzień nie wstawać sobie po prostu od komputera co jakiś czas i robić podobną objętość treningową, ale dzień w dzień. Dzięki temu objętość treningowa w tygodniu będzie dwa razy większa, ale z drugiej strony intensywność ćwiczeń będzie mniejsza i nie będę miał czasu na regenerację. Dlatego pytanie czy to ma jakikolwiek sens w kontekście budowania albo przynajmniej utrzymywania mięśni na takim poziomie jaki mam przy obecnych treningach? Do zmiany skłaniają mnie dwa powody: oszczędność czasu i zdrowie (ruch zamiast siedzenia przy kompie 8 godzin)
#mikrokoksy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oake: te treningi zostaw tak jak robisz, co drugi dzień, a w pozostałe dni rozciągaj się, może jakaś joga, resztę czasu możesz poświęcić na spacery czy czy inną aktywność na średnio niskim tętnie
  • Odpowiedz
@Oake: Sam sobie odpowiedziales wlasciwie - treningi codziennie bez czasu na regeneracje sensu nie maja. Jak chcesz sie poruszac dodatkowo to spacer, ewentualnie skakanka jak na HO.
  • Odpowiedz
@prolol: @intifad: no właśnie problem w tym że nie bardzo mi się chce i ruszać się w ciągu pracy i jeszcze pozniej ćwiczyć, ale chyba będę musiał się przemóc
  • Odpowiedz
@bbsxbsbbsxbsbbsxbs:
No tak, bo pompkami i pociągnięciami nie można nic osiągnąć. hehehe a jakiej ty regeneracji potrzebujesz po paru machnięciach sztangą XD
Napisałem że te treningi, które robię obecnie mi wystarczają, a mają o połowę mniejszą tygodniową objętość treningową od nowego "planu". Chodzi mi tylko o to, że nie wiem czy przy braku intensywności treningowej mięśnie w jakikolwiek sposób będą uszkodzone, a jeśli tak to czy będą w stanie się
  • Odpowiedz