Wpis z mikrobloga

#waluty #chiny #pytanie #wymianawalut #numizmatyka (też zawołam, bo pewnie ogarniacie)

Mam do wymiany złotówkę na yuana i pojawia się kilka pytań. Powiedzcie mi, jak to jest z tymi jiao i fenami? Skoro 1 yuan to ~0,60 zł to te jiao i feny się stosuje?! Widzę, że jiao jest papierkiem, a to mi wygląda na łatwe pomylenie się w pieniądzu... Bo taki 1 jiao w papierku to 1/10 yuana który też jest w papierku (no tyle, że z wizerunkiem Mao więc chyba się rozpozna łatwo). Kurde, może ktoś jakoś ładnie usystematyzować wiedzę?
Przeczytałem https://kursjuana.pl/juan-chinski-yuan-renminbi-cny/ ale czuję, że powinienem to lepiej jednak znać nim chwycę pieniądz w rękę...
defoxe - #waluty #chiny #pytanie #wymianawalut #numizmatyka (też zawołam, bo pewnie o...

źródło: comment_1636560863fZVg9cJgHb4kEBJPmz05mq.jpg

Pobierz
  • 2
@defoxe: 1 i 2 yuany na zdjęciu są ze starej serii. Obecnie banknotu 2-yuanowego nie ma w użyciu, a 1-yuanowy banknot tez jest z Mao (taki zielony). 1 jiao i 5 jiao są zarówno w banknocie, jak i monecie - jednak dużo częściej spotyka się je w monecie - tez jak widac, banknoty jiao są dużo mniejsze, wiec nie da się pomylic. 1 yuan jest w banknocie i monecie i obie
Robert542 - @defoxe: 1 i 2 yuany na zdjęciu są ze starej serii. Obecnie banknotu 2-yu...

źródło: comment_1636562798F30aWIU9pzDHLSyQF889if.jpg

Pobierz