Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 765
Ja tylko przypominam, że na granicy nie ma żadnej niezależnej telewizji, czy obserwatora z zewnątrz, więc jesteśmy skazani na przekaz służb, które w pandemii wiele razy kłamały i dopiero nagrania z monitoringu pokazywały prawdę. Dodatkowo informacje zanim trafią do nas, to jeszcze przechodzą przez ludzi odpowiedzialnych za stworzenie TVPiS.

Nie mówię że wszystko co mówią jest kłamstwem, ale radził bym wstrzymać zachwyty nad PiSem i służbami, oraz przepuszczać te wiadomości przez sito. Trochę dziwne że PiS tak mocno broni się przed wpuszczeniem mediów, czy zagranicznych obserwatorów.

Nie zachowujcie się jak ludzie wyznający miłość Szumowskiemu za walkę z wirusem na początku pandemii.

#bialorus
Pobierz tusk - Ja tylko przypominam, że na granicy nie ma żadnej niezależnej telewizji, czy o...
źródło: comment_1636524747gHUmMytZRAXHvJqAmF0Zfn.jpg
  • 28
@tusk: i bardzo dobrze, że wprowadzili ten stan wyjątkowy bo teraz byłoby tam miasteczko namiatowe stworzone z różnego rodzaju pożal się boże organizacji i kamery mediów szukające pojedynczych biednych kobiet i dzieci w tłumie mężczyzn z przecinakami do metalu forsujących granicę. Wisienką na torcie byliby różnej maści decydenci udzielający na tle zasieków emocjonujących wywiadów chwytających za serca tą mniej bystrą część społeczeństwa.
@tusk: niestety racja - odmawianie udziału obserwatorów zagranicznych to jest ogromnie niebezpieczny ruch i stawianie ogromnej stawki na zaufanie innych do naszego przekazu i zaufanie zachowaniu indywidualnych funkcjonariuszy, którzy już mogą mieć problem z samokontrolą, a przecież "walka trwa". PiS jak zwykle gra w niebezpieczną grę, i to z ryzykiem które ciężko uzasadnić inaczej niż ich byciem kiepami
@tusk Niby tak, ale też chyba jest proste, że w tej sytuacji ci którzy z imienia wychwalają PiS to bojówki pisowskich trolli, natomiast jest jeszcze coś takiego jak nie wiem, poczucie bycia Polakiem i zagrożenia granicy kraju, częściowo ze strony ahmedów, a częściowo ze strony Białorusi. Więc moim zdaniem nie każdy, kto "kibicuje" naszym siłom jest automatycznie pisowcem.
@tusk: Pewnie nie byłoby tej szopki z mediami, gdyby pewna część mediów nie kreowała narracji opresyjnej władzy, która popełnia zbrodnię ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa...