Wpis z mikrobloga

@AmazingMefisto: A dlaczego ty nie pomagasz? No co cie zatrzymuje zeby jak Sztur jechac na granice, czy do samej Bialorusi i tam pomagac tym ludziom? Dlaczego oczekujesz od innych czegos czego sam nie robisz?

Polska pomoc humanitarna nie jest wpuszczana, natomiast pomoc ze storny Bialorusi odbywa sie w nieprzerwany sposob. Ktos tych ludzi karmi. Ktos im laduje telefony. Mozesz to robic ty. Dlaczego tam nie pojedziesz?
@KomentatorTramwajowy: Chyba nie rozumiesz kompletnie tego o czym jest ten post. Kiedy kazałem Ci jechać na granicę? Mówię o organizacjach, których jedynym sensem istnienia jest pomoc potrzebującym ludziom i zadaję pytanie jak to by wpłynęło na sytuację, w której musimy widzieć ludzi śpiących na dworze w niskich temperaturach. Naucz się czytać ze zrozumieniem, nie każdy post Cię atakuje.
@AmazingMefisto:

Pomijajac wszystkie inne okoliczonisci, na samej plaszczyznie moralne postawa ktora reprezentujesz jest problematyczna. Jesli oczekujesz aby inni pomagali nielagalnym imigrantom ty powinienes byc tam pierwszy z pomoca. Tak to dziala.

Ja chetnie bym pojechal dołaczyc do SG, ale niestety brak mi przeszkolania wojskowego. Probowalem juz sie kontaktowac z SG innymi kanalami ale nawet nie ma mozliwosci wsparcia ich finansowo.

Ci ludzie z SG ryzykuja wlasne zycie teraz. Wlasnie przez tych
Pobierz KomentatorTramwajowy - @AmazingMefisto: 

Pomijajac wszystkie inne okoliczonisci, n...
źródło: comment_1636466883d3YN2wxoNnTZ38wN9wFWUn.jpg
@KomentatorTramwajowy: Film jest trafny i sensowny. Może nie wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie jednak wspominając o "późniejszej relokacji" nie mówiłem nawet o krajach UE, mówiłem o odesłaniu do domu. W moich oczach Ci ludzie ostali wykorzystani do gry politycznej i nie zasługują na taki los. Co innego możemy zrobić? Patrzeć jak umierają? Do tego sprowadza się nasza cywilizacja?
W szerszym kontekscie natomiast, imigracja nielegalna to jest absurd wytlumaczony jednym zdjeciem, bo ludzi zyjacych za 5 dolarow dziennie jest kilka miliardow.

Obejrzyj caly filmik jesli chcesz sie dowiedziec czegos wiecej.


@KomentatorTramwajowy: Eh, then filmik "obala" całą ideę wolnego handlu. Wychodzi na to że należy państwa zamknąć jak podczas zimnej wojny. Wtedy biedniejszym będzie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niekontrolowana imigracja nie działa bo są zbyt gigantyczne
Ale to nie znaczy że nie powinno być imigracji w ogóle. Generalnie powstrzymywanie kogoś od migracji bo urodził się jest niemoralne z indywidualistycznego, wolnościowego punktu widzenia.


@Sinity: Takiej jak byla w Amerykach nie. I w pólnocnej i w południowej. Tam byla swobodna migracja i czysty darwinizm.

Natomiast w Europie masz silny kolektywizm, gdzie polowa nawet PKB jest wydawana przez rzady.

Innymi slowy, z wolnosciowego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie,
@KomentatorTramwajowy:

Bogacenie sie jako jednostka jest twoim osobistym wyborem i pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ze jestes w top 1% najbogatszych tej planety.


??? Oczywiście że sobie zdaję.

Wiec jesli wierzysz w to co napisales, to przede wszystkim powinienes zaczac dzialac wg wlasnych zasad moralnych jesli chcesz aby inni za toba poszli.


Nie wiem o czym mówisz w tej chwili.

Niemoralnym natomiast jest zabieranie zasobow osobie X by da je osobie