Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #serwispc
Cześć Mirki,
Próbuje znajomemu ogarnąć netbooka któremu wysypał się system (jeszcze windows XP xD ), nie uruchamia sie tylko mryga bluescreen i gaśnie, tryb awaryjny też nie działa. Uruchomiłem go pod linuxem z USB i dysk jakośtam działa, zabezpieczyłem co ważniejsze pliki i chce teraz przywrócić system

Pytanie zasadnicze - skąd w 2021 roku pobrać obraz ISO do winXP w miarę możliwości bez trojanów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Laptopek ma raczej oryginalnego windowsa (a przynajmniej ma naklejke od spodu) więc sumienie miałbym czyste bez względu na źródło.
  • 9
Dzięki za szybkie odpowiedzi!
A wiecie może przy okazji jak ustalić którego ma service packa i jaka wersja językowa jeżeli nie startuje? Chce spróbować naprawić pliki systemowe z poziomu instalatora więc byłoby to pewnie pomocne
@munioman: formatuj reinstaluj. Nie warto kombinować, nie warto tracić życia na szukanie dziury w całym jak reinstall trwa 10x krócej, i na 100% będzie działać lepiej po reinstalu niż jakiś zabytkowy system przeorany 15 latami updatów i restartów i ch.wie. czego jeszcze
Znalazłem w system32 plik który mówi jaki to system i że mam service paćka 0. Z formatem to nie tak hop siup bo format to chwila ale tam są poinstalowane programy do interfejsów diagnostycznych i z tym by już było dużo zabawy. Nie jest podłączany do internetu więc o updaty się nie martwię. Ta dziura to pewnie badsector bo komputerek będzie miec z 15 lat a dysk to jakis talerzowy 5400obr/min.
Zobaczymy,
@kidi1 dzięki za info. Niestety trym awaryjny z wierszem poleceń sie nie uruchamia (miga nieokreślony BSOD przez ułamek sekundy a potem sie restartuje)

zrobiłem pendrive z windowsem xp bez SP z basewina i niestety ale mam BSOD "stop 0x0000007e", podmieniłem HDD na inny (bez żadnego systemu) i ten sam BSOD wyskakuje więc ja już nie wiem co z nim może być nie tak ¯\_(ツ)_/¯ może pendrajwa źle spreparowałem?