Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was używał bezprzewodowych (radio/wifi?) włączników światła? Chciałbym zamontować dodatkowy włącznik/wyłącznik światła w pokoju (coś na kształt włącznika dochodowego) w innym miejscu, bez konieczności ciągnięcia kabli po scianach. Widziałem jakieś bezprzewodowe włączniki, ale nie wiem na ile coś takiego spełnia swoją funkcje. #remontujzwykopem #budownictwo #inteligentnydom #oswietlenie
  • 12
  • Odpowiedz
@matteo_moravietzky: chodzi ci o wyłącznik schodowy albo bistabilny? Włączniki bezprzewodowe jak najbardziej działają, technicznie jeden musi być wpięty normalnie, a kolejne mogą być nawet zasilane bateryjnie tylko muszą być albo pozwalać na połączenie między sobą bezpośrednie albo mieć jakiegoś huba taki krótki filmik https://www.youtube.com/watch?v=Vt6hcSDh1wE nawet masz tam jeden model bateryjny.
  • Odpowiedz
@lobo: Tak, chodzi mi dokładnie o cos takiego, jak napisales - czyli mój obecny włącznik światła (przy wejściu do pomieszczenia) zmieniam na wyłącznik schodowy z nadajnikiem (jak rozumiem, ten nadajnik siedzi w miejscu dotychczasowej 'puszki'?), następnie w innym miejscu w pomieszczeniu wierce sobie dziurę na puszkę i montuję tam wyłącznik schodowy z odbiornikiem działającym na baterie.

Pytam, czy ktoś czegoś takiego używał choćby dlatego, że nie wiem, czy to nie będzie
  • Odpowiedz
@matteo_moravietzky: Nie, wyłącznik zmieniasz na taki smartowy który w zasadzie działa jak włącznik bistabilny i teraz masz drugi włącznik gdzieś zamontować który musi się łączyć z tym drugim czy to bezpośrednio czy przez bramkę. Będzie to najprostsze rozwiązanie. Ogólnie szukasz czegoś na zigbyy i nie powinno być problemu z zasięgiem.

Inaczej musiałbyś w zasadzie samemu zrobić włącznik bistabilny z odbiornikiem + włącznik na baterie z nadajnikiem i zrobić połączenie między nimi.
  • Odpowiedz
Nie, wyłącznik zmieniasz na taki smartowy który w zasadzie działa jak włącznik bistabilny i teraz masz drugi włącznik gdzieś zamontować który musi się łączyć z tym drugim czy to bezpośrednio czy przez bramkę. Będzie to najprostsze rozwiązanie. Ogólnie szukasz czegoś na zigbyy i nie powinno być problemu z zasięgiem.


@lobo: wydaje mi się, że mamy na myśli dokładnie to samo rozwiązanie, tylko nie potrafię tego odpowiednio nazwac :)

Tylko problem polega
  • Odpowiedz