Wpis z mikrobloga

SETI: Odkryto tajemniczy sygnał radiowy pochodzący z serca Drogi Mlecznej

Korzystając z radioteleskopu ASKAP w Zachodniej Australii, naukowcy odkryli tajemniczy sygnał radiowy, który może być nowym typem obiektu gwiezdnego.

Po raz kolejny zastanawiamy się nad sygnałem znalezionym w obserwacjach radiowych. Ten szczególny sygnał pochodzi gdzieś z kierunku centrum naszej własnej galaktyki, Drogi Mlecznej. Podczas obserwacji nieba za pomocą radioteleskopu ASKAP, należącego do CSIRO i znajdującego się w Zachodniej Australii, międzynarodowy zespół naukowców wychwycił ten sygnał. Następnie przeprowadzono kolejne obserwacje za pomocą teleskopu MeerKAT w Afryce Południowej. Obiekt nosi teraz nazwę ASKAP J173608.2-321635, a praca na temat odkrycia została opublikowana w The Astrophysical Journal.

Zapraszam!

https://www.wykop.pl/link/6352395
__________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Nie chcesz przegapić następnych znalezisk? Zapisz się TUTAJ.
Zerknij również na pozostały content oraz na tag #ntdc: KLIK.
__________________________________________________________________________________________________
ntdc - SETI: Odkryto tajemniczy sygnał radiowy pochodzący z serca Drogi Mlecznej

K...

źródło: comment_1636282836AJZPMEqtcXHQjxCUD247j8.jpg

Pobierz
  • 41
@ntdc: 36,400,000. To jest liczba inteligentnych cywilizacji, których możemy się spodziewać w naszej galaktyce- według słynnego równania Drake’a. Od ostatnich 78 lat wysyłamy w kosmos wszystko, co jest związane z naszą cywilizacją- nasze radio, naszą telewizję, naszą historię, nasze największe odkrycia. Wykrzykujemy swoją obecność co sił w płucach, zastanawiając się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. 36 milionów potencjalnych cywilizacji, prawie wiek nasłuchiwań i nic. Jesteśmy jedyni.

Tak mi się wydawało jeszcze