Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Minimalna krajowa w Stanach Zjednoczonych wynosi mniej więcej tyle co średnia krajowa w Polsce

Minimalna krajowa w Ameryce wynosi 7.25$ (28,82zł) za godzinę.
Jako że większość ludzi pracuje 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, przyjmijmy że średnia ilość przepracowanych godzin w miesiącu wynosi 173.
Oznacza to że Amerykanin pracujący na pełen etat za minimalną krajową zarabia przez miesiąc około 1 254$, lub 4 984zł.
Dodatkowo większość stanów ma większą stawkę minimalną niż minimalna krajowa. W Wirginii stawka minimalna to 9.50$ (37,76zł) za godzinę, czyli 1 643$(6531zł) miesięcznie. W Kalifornii minimalna stawka godzinowa wynosi 14$ (55,65zł), co daje około 2 422$(9 628zł) miesięcznie.

Średnie wynagrodzenie w Polsce w drugim kwartale 2021 wyniosło 5504,52 zł. 520zł więcej niż federalnie wymagana minimalna krajowa USA, ale także 1027zł mniej niż stawka minimalna w Wirginii, oraz 4124zł mniej niż stawka minimalna w Kalifornii.

Oczywiście nie jest to zbytnio miarodajne jako że nie brałem pod uwagę podatków ani kosztów życia. Ale i tak trochę śmieszy że polska "klasa średnia" byłaby na granicy ubóstwa w stanach.
#ciekawostki #usa #polska #heheszki
BestiazWadowic_37 - Ciekawostka: Minimalna krajowa w Stanach Zjednoczonych wynosi mni...

źródło: comment_16362161797RHzZWl8PpJRlbQvQN30Dc.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: Po odjęciu 200-250 dolarów za ubezpieczenie zdrowotne i uwzglednieniu braku 26 dniowego urlopu, pokazuje jak wielki rozwój został dokonany w naszym kraju gdzie 40 lat temu Polak pracował rok by zarobić tyle co Amerykanin w dwa tygodnie.
  • Odpowiedz
Bardziej debilnego i spłyconego porównania dawno nie widzialem
Niby coś tam rozumiesz, pisząc o tym na koniec, ale i tak wrzucasz takie bzdury
Poczytaj o jednej prostej rzeczy, tylko o jednej- jaki % ludzi tam nie ma oszczędności, może coś dotrze
  • Odpowiedz
@Rumin: No nie wiem, mi w jakieś 5 minut szukania udało się znaleźć kawalerki za polowe tej ceny w średniej wielkości miastach (Boston, Fresno, Nashville itp.) ¯\_(ツ)_/¯. No chyba że mówimy o San Francisco czy NYC gdzie ludzie płacą 2k miesięcznie za życie w kartonie, to wtedy tak.
  • Odpowiedz
@Rumin: Napisałeś w USA, a nie w NYC czy SF. Używanie najdroższego miasta w kraju jako punktu odniesienia dla całego państwa tworzy bardzo przekłamany obraz.

Cena przeciętnej kawalerki w stanach nie zaczyna się od 1.8k. Nawet w NYC i SF są kawalerki poniżej tej ceny. A w miastach które przedtem wymieniłem znalazłem nawet oferty normalnych mieszkań za mniej niż 1.8k.

Wiec nie sadzę żeby przeciętny Amerykanin płacił 1.8k za mieszkanie w
BestiazWadowic_37 - @Rumin: Napisałeś w USA, a nie w NYC czy SF. Używanie najdroższeg...

źródło: comment_1636219196ucNmCPdCBp8oSWYTfKHtrS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: Nie chcę załamywać polskiej klasy średniej, ale w tej chwili McDonald bez doświadczenia na dzień dobry płaci od $11 do $17 na godzinę. Stawka minimalna jest głównie tam gdzie są napiwki. W latach 90tych chodziłem do high-school i w wolnym czasie pracowałem za minimalną $5.60 CAD, z napiwkami wychodziło $15/h

https://www.cnbc.com/2021/05/13/mcdonalds-raises-hourly-wages-for-company-owned-restaurants.html

https://www.bls.gov/opub/reports/minimum-wage/2019/home.htm

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/fast-food-retail-labor-shortage-teenagers-managers-wage-laynes-texas-2021-6
  • Odpowiedz
@Rumin: lol, moja w lake view w chicago za 850 I man cześć rachunków. Prąd tylko płace - 22 zima, 36 latem bo mam klime non stop. I to kawalerka 36m2. W Polsce by było to 2 pokoje pewnie. 1800 to chyba jakieś San francisco czy nowy jork czyli 1 najdroższe miasta w tym kraju.
  • Odpowiedz