Wpis z mikrobloga

Jestem zielony w temacie. Opisze jak mam to Qgisie (program do edycji danych gisowych): jest sobie warstwa (shp) z mapą z podziałem na dzielnice miasta oraz druga warstwa punktowa z wysokościami n.p.m. Moim celem jest wykonanie mapy hipsometrycznej - w zależności od wyboru dzielnicy. Wiem jak zrobić to w programie Qgis, a jak wykonać to z poziomu strony internetowej, żeby każdy użytkownik sam mógł to zrobić online? Od czego zacząć i gdzie szukać? Są jakieś wtyczki np. qgis2web, ale czy da się tworzyć analizy przestrzenne? #qgis #programowanie #arcmap #gis #wordpress
  • 4
@brukarz: Myślę, że wystarczy postawić serwer (GeoServer lub MapServer), jeśli Ci się nie chce robić strony www to właśnie wtyczka qgis2web, albo zaimportować dane shp do kml i stworzyć taką mini mapkę w Google Maps.
@brukarz: To musisz stworzyć taki, ala geoportal, gdzie można obsługiwać te dane. Jeśli masz arca w desktopie to możesz w ArcGIS Online postawić taki serwis mapowy, gdzie będą używane wszelkie narzędzia do analizy danych, jest bardzo tam dużo możliwości i nie trzeba znać wiedzę w zakresie programowania.