Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jak to jest z oddawaniem krwii mając umowę zlecenie? Jeżeli mam umowę zlecenie i oddam krew to przysługują mi nadal dwa dni wolnego? Zachowuje prawo do wynagrodzenia? Dość ciężko znaleźć informacje w necie.
#krwiodawstwo
  • 7
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: Jesli pracujesz na zlecenie, a w umowie nie masz określonych ram czasowych pracy i miejsca jej wykonywania, to nie należy Ci się wolne z tego tytułu oraz prawdo do wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pociongowy ja akurat mam umowę o pracę. Ale znajomemu chcą dać karę porządkowa za nie przyjscie do pracy xd czyli może dostać karę za nie przyjscie do pracy mimo oddania krwii i co za tym idzie zwolnienia z pracy na 2 dni?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Simfecstio: już wywiąże się z umowy i przepracuje w tygodniu tyle ile ma na umowie zlecenie to z jakiej racji ma dostać karę? Umowa zlecenie przecież nie przewiduję czasu i miejsca wykonywania pracy a jeśli tak to nosi znamiona umowę o pracę i chyba coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pociongowy ogólnie to tam jest taki wałek że w umowie zlecenie jest zapis o tym że jeżeli ktoś nie wyrobi zakladanej ilości godzin w miesiącu to podlega karze. A mają grafik normalny jak umowa o prace xd
  • Odpowiedz