Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z laptopem Lenovo G580. Kilka tygodni temu podczas włączania zaczął pojawiać się błąd z dyskiem, lecz laptop sam sobie to naprawiał i uruchamiał się, błąd ten pojawiał się raz na 4-5 uruchomień. W pewnym momencie system przestał się uruchamiać - pojawiał się czarny ekran z napisem lenovo i kręcącym się kółkiem, zostawiłem tak na całą noc lecz nic się nie zmieniło. Przywróciłem system do stanu początkowego przyciskiem Lenovo (tym małym obok przycisku power). Wybrałem opcje system recovery, pojawiło się okienko w którym wybrałem do jakiego stanu system ma wrócić. Laptop działał normalnie przez 2 tygodnie, dzisiaj przy uruchomieniu pojawił się ekran „komputer napotkał problem…” i uruchomił się ponownie, ponownie wyskakuje ekran „komputer napotkał problem” i znowu uruchamia się ponownie i powtarza te czynności w kolko. Próbowałem przywrócić system do stanu początkowego, lecz po wybraniu opcji system recovery pojawia się czarny ekran i komputer uruchamia się ponownie (nie mam możliwości wyboru sposobu przywrócenia systemu jak to było za 1 razem), znowu pojawia się ekran „komputer napotkał problem” i powtarza te czynności. Na komputerze jest system Windows 8, przed przywróceniem systemu do stanu początkowego był 8.1.

Jest jakiś sposób ba uruchomienie go? Domyślam się, że będę musiał wymienić dysk, ale będę potrzebował laptopa na piątek, a dysk do tego momentu nie zdąży przyjść. Myślałem też o instalacji systemu z płytki, ale nie mogę jej znaleźć.

  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wdzsww: Najprościej byłoby kupić dysk jutro stacjonarnie, wymienić, zainstalować system i cieszyć się w piątek sprawnym laptopem. Jeśli nie, a nie potrzebujesz danych z dysku, to wymontuj go i uruchom laptopa z pendriva z wgranym jakimś Linuxem live