Wpis z mikrobloga

"Piosenka Wieczorne telefony opisuje zdarzenia prawdziwe. Tych zdarzeń było kilka. Mając pisać piosenkę nie chciałem zmyślać i wybrałem słowa opisujące prawdziwe zdarzenia. Kiedy ją opublikowałem, trafiła od razu na festiwal Zacieralia. To był przełom bo tam osiągnęła sukces i śpiewali ją wszyscy." - Wiesław Miernik

A do mnie dotarło, że jakoś już dawno z nikim nie smsowałem, choć mógłbym się określić jako pokolenie 160 znaków. Kiedyś to było. Rozmowy do późna, minimum znaków, maksimum treści i te kilkuminutowe przerwy po niektórych pytaniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem czy ten klimat jeszcze wróci. Komunikacja jest największym osiągnięciem ludzkości, ale wszystkie aplikacje społecznościowe i komunikatory niejako zabiły tę magię, gdy wieczorne smsowanie było równoznaczne z budowaniem relacji. Teraz wszystko musi być natychmiast, w całości podane. Wystarczy, że lekko się znajomość zepsuje to jest się zastępowanym kimś innym, unikalność stała się popularna, a egoizm sięga zenitu. Już nawet sygnałka nikt nie puści dzisiaj. Co za #!$%@? czasy.

#muzyka #przemyslenia
  • 1