Wpis z mikrobloga

Planuje upgrade klawiatury. Obecnie w domu korzystam z Iqunix F60, w pracy z Corne rev 2.

Jeżeli chodzi o Corne to jestem bardzo zadowolony, ale kable zaczynają mnie denerwować. Wolałbym coś bezprzewodowego, w miarę możliwości QMK kompatybilne.

Natomiast Iqunix wygląda spoko i to tyle. Fajnie się klika, ale klawisz FN jest w kompletnie złym miejscu. Po roku używania nadal nie potrafię się przestawić. Do tego nie jest w pełni programowalna, a AHK ma swoje minusy.

Teraz do sedna, mam na oku w sumie 3 modele:
- HHKB Hybrid Type-S - nie jest QMK kompatybilny, ale z tego co się orientuje to programowalność na całkiem dobrym poziomie
- Planck - kocham koncept, ale jeszcze nie znalazłem bezprzewodowego - ktoś coś widział?
- No i tutaj wchodzi Logitech MX Keys mini, którego znalazłem dzisiaj. Bardzo zgrabny, cenowo z powyższymi też całkiem spoko, ale nie wiem, troche się cykam przesiadki na niemechaniczną

Jeżeli chodzi o moje wymagania:
- 40%, ewentualnie 60. Większe, ale zgrabne (MX Keys) też wchodzą w grę
- Ideałem będzie coś w miarę cichego
- Low profile mi niestraszny
- Zajebiście będzie jak będzie miała przełączanie pomiędzy kilkoma kompami, tak jak MX mini i hhkb

Macie coś ciekawego do polecenia? Bo trochę tego jest na rynku, a od około roku nie śledzę nowości ;(

#klawiaturamechaniczna #klawiatura
  • 1