Wpis z mikrobloga

@Kazach_z_Almaty: @Wedam: @El3xetor:
tymczasem zandberg:
6. Mieszkania na wynajem budowane przez państwo
7. Służba zdrowia wyłącznie państwowa
5. Zandberg proponuje, że bogaci będą odprowadzać wysokie składki od swoich pensji, ale w praktyce nic z tego nie będą mieć, oprócz altruistycznego poczucia, że ich pieniądze spłaszczają krzywą nierówności społecznych w Polsce.
2. Mniej pracy, więcej urlopu, czyli pakiet „2 x 35”

Mniej pracy, większe podatki, większy udział państwa w gospodarce
Pobierz
źródło: comment_1635704171Ho0R7U7VYh8WcrjufCtSbd.jpg
6. Mieszkania na wynajem budowane przez państwo


@Chris_Karczynski: wolę to niż kaskę do ręki dla nierobów. W powojennym kapitalizmie w Szwecji, w Niemczech czy w USA państwo też budowało mieszkania.
Poza tym dodam tutaj dobry cytat: "Własność prywatna i system nie będą źródłami umacniania wyzysku i niesprawiedliwości społecznej." Nawet w programie Razem nie znajduje się taka skrajność.

Służba zdrowia wyłącznie państwowa


@Chris_Karczynski: nigdzie nie słyszałem, żeby Zandberg chciał zakazać prywatnej
@Wedam: to jest grafika od Zandberga? bo ja taką znalazłem w jego programie. W jakimś wywiadzie sam mówił:

Dodał, że powinna to być "zdecydowanie wyższa stawka niż obecne 32 proc.". Ile? - Mogłoby to być 50, 55, 60 proc. - mówił. - Potrzebujemy podatków progresywnych po to, żebyśmy mieli porządnej jakości usługi publiczne - oświadczył poseł.


Bogaci zarabialiby więcej gdyby podatki były regresywne, a nie progresywne. Szkolny błąd.
Pobierz
źródło: comment_1635706894nLvKqtp3F3om4y39wOR7SK.jpg
to jest grafika od Zandberga?


@Chris_Karczynski: nie, moja, gdy tłumaczyłem, że podatek liniowy, nie może być podatkiem z kwotą wolną od podatku, bo staje się progresywnym,

Bogaci zarabialiby więcej gdyby podatki były regresywne, a nie progresywne. Szkolny błąd.


@Chris_Karczynski: xDDDD
Dobra weźmy już podatek zandberga, specjalnie dla ciebie odpalę arkusza kalkulacyjny
oś Y wypłata po opodatkowaniu w zandberglandzie, oś x wypłata przed opodatkowaniem
im więcej zarabiasz, tym więcej dostajesz, pomimo
Pobierz
źródło: comment_1635708055GFyATAatpOtlXFHlHEERx4.jpg
m więcej zarabiasz, tym więcej dostajesz, pomimo podatku. Rozumiesz już?


@Wedam: No właśnie nie rozumiem. Jeżeli np. zarabiam 100k brutto rocznie i płacę od tego 17% podatku, to gdy będę płacił 33% podatku to mi mniej kasy zostanie. Może jestem jakiś dziwny, ale wolę płacić 17% niż 33.