Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku przy okazji Halloweenpodzieliłem się z Wami dwoma tłumaczeniami darmowych scenariuszy od DndBeyond(Sabat Ropuszych Sióstr oraz Nawiedzone pole kukurydzy ). W tym planowałem sam coś fajnego narychtować, ale stary poczciwy NWN wciągnął mnie na tyle, że zapomniałem o bożym świecie.

Dlatego zrobiłem przegląd dotychczas zgromadzonych na moim blogu materiałów, pod kątem scenariuszy nadających się na halloweenową sesję grozy:

Zabójcze demony
Spotkanie bojowe z dybukiem i mrocznym rytuałem w tle, przeznaczone dla postaci na 3. lvl. Jeśli drużyna zignoruje hak fabularny, później przyjdzie się jej zmierzyć z groźniejszym przeciwnikiem w bardziej dramatycznych okolicznościach.

Łupieżcy z Rozległych Lasów
Kolejne spotkanie bojowe dla drużyny na 3. lvl. Przeciwnikami postaci są chaotyczni i żądni krwi łupieżcy, kryjący w sobie mroczną niespodziankę. Powinno spodobać się fanom Obcego.

Krwawa mgła
Spotkanie losowe dla drużyny na 4. lvl przemierzającej mroźne pustkowia (łatwo można dostosować je do innego otoczenia, gdzie występują mgły lub przeskalować poziom trudności dla mniej doświadczonej grupy).Drużynę podczas nocnego odpoczynku atakuje wataha wilków, ale z pomocą zjawia się nieoczekiwanie stworzenie, które może na dłużej zostać sojusznikiem postaci lub szybko przerodzić się w ich prześladowcę.

Krwawa mgła (vol. 2)
Mój tegoroczny debiut na Quentinie. Przygoda dla postaci na 5. lvl, których zadaniem będzie przeprowadzenie śledztwa, aby ustalić, kto stoi za tajemniczymi morderstwami w osadzie i następnie zneutralizować zagrożenia. Istotną kwestią będzie mierzenie upływu czasu. Przygoda zawiera kilka haków fabularnych, które ułatwią wplecenie jej w kampanię.

Zamrożone wspomnienia
Przygoda (mini-kampania) dla drużyny 5. lvl. Postacie prowadzą poszukiwania zaginionej łowczyni potworów w tajemniczym miasteczku położonym na śnieżnych pustkowiach, którego mieszkańcy zachowują się dość dziwnie…

Krwawa Mary i siedmiu krasnali
Scenariusz dla postaci na 8. lvl, które przemierzają mroczne lasy. Podczas wędrówki drużyna zostanie zaatakowana przez Krwawe Krasnale. Postacie będą musiały się także uporać z zastawionymi przez nie pułapkami. Ale to nie jedyne zagrożenia, z którym przyjdzie się im zmierzyć… Przygoda zawiera kilka haków fabularnych, które ułatwią wplecenie jej w kampanię.

#rpg #dnd #dungeonsanddragons #halloween
źródło: comment_16355153812jbocF8rHe8XTvqVPrYfTi.jpg