Wpis z mikrobloga

Cześć

Zastanawiam się luźno nad aparatem - będzie to typowe całkowicie amatorskie, na czuja, robienie fotek wspomnień codziennych wyjazdów i w sumie tyle.

Miałam jakiś aparat za tysiaka, ale mówiąc szczerze iPhone 8 robił finalnie znacznie przyjemniejsze zdjęcia.

Nie interesuje mnie obróbka za bardzo, nie będę tutaj bawić się w jakiegoś fotografa amatora. Zależy mi tylko na tym, aby jakość była fajniejsza bo mam luźną kasę.

A z drugiej strony, może do takich zastosowań zwyczajnie wystarczy tel z kieszeni? Szukałam trochę na necie info, ale ciężko znaleźć coś wiarygodnego jak jestem całkowicie nie w temacie - większość materiałów jest dla zajawkowiczow.

#aparat
#fotografia
  • 6
  • Odpowiedz
@magda93: aparaty w telefonach już dawno przebiły nawet bardzo dobre lustrzanki cyfrowe sprzed kilku lat.
Chcesz mieć drogie hobby na które poświęcisz kupę czasu? to może fotografia analogowa?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@magda93: Czemu nie interesuje Cię obróbka? Może właśnie to jest coś, w co powinnaś pójść, żeby twoje zdjęcia z telefonu podrasować odpowiednio? Prawie wszystko co widzisz w sieci jest przerabiane, zaczynając od filtrów z apek a kończąc na LR/PS itp.

Poza tym, w pewnym ucząc się fotografii i potem inwestując w lepszy sprzęt przeskoczysz jakość jaką daje Ci telefon. Ale to niestety wymaga czasu, a później też funduszy.
  • Odpowiedz