Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Jest kilka modeli i już się powoli gubię. Potrzebny odkurzacz samojezdny, z mopem.
Mieszkanie 91m2, 1 poziom, żadnych progów, 4 pokoje, raczej nie będzie dywanów, ewentualnie później w dziecięcym.
Na składzie 2 małych dzieci więc roboty będzie miał.

Roborock S5 max wydaje się spoko. Ale cena to 1.4k najniżej.
Pytanie ile od niego odstaje Vacuum Mop Pro bo 400 taniej można wyrwać.

Może jakieś inne modele. Ogólnie nie chcę wydawać majątku. Na stanie pewnie będzie nadal Zelmer stary do jakiegoś szybkiego ogarnięcia. A tak niech Chińczyk jeździ i odświeża codziennie.
#roborock
#odkurzacz
#xiaomi
  • 5
@rydzo: daruj sobie mopa. Kup za to takiego płaskiego szerokiego co w 3 min umyjesz całą podłogę.
Za to co do dokurzacza to teraz jak bym brał to tego siajomi z dodatkowym pojemnikiem w stacji.
Ja mam jakiegoś ilifa od 6 lat i nie wyobrażam już sobie życia bez takiego odkurzacza.
@blackmilk: no ja właśnie nie chcę latać i odświeżać podłogi. Chce aby już ten chińczyk to robił. Mopa to ja mogę mieć awaryjnie jak mi coś się pobrudzi mocno i będę chciał wyczyścić.
W sumie po co jakiś dodatkowy pojemnik w stacji? Nie mam zwierząt itp. A jak wyjadę to nawet jak przejedzie to nic wielkiego nie nazbiera.
@rydzo: to nie jest tak hop siup. Musisz wziąć odkurzacz, przygotować go do mopowania, podłączyć mopa, nalać wodę itp itd. Zajmuje to tyle, że przez 6 lat korzystałem 2x z mopowania (w tym raz #!$%@? bo nie miałem sił chodzić). Jak masz jeden poziom to wlanie wody do wiadra to minuta, przejchanie płaskim mopem szerokości 60-70cm to 3 min i masz spokój. Znacznie więcej zajmie ci przygotowanie odkurzacza do mopowania, nie
A i to nie jest też tak, że on idealnie będzie mopował. No np zdarzy mu się gdzieś zawisnąć i w końcu po 2h sam weźmiesz mopa i ręcznie przez 3 minuty wymopujesz...
@rydzo: do takiej powierzchni to szukaj z baterią min 5200, bo inaczej będzie pracował z przerwami na doładowanie kilka godzin, dodatkowo pamiętaj, że mopowanie zużywa dodatkową baterie,
szukając odkurzaczy z mopowaniem, patrz aby minimalnie było mopowanie na Y, S5 Max tylko przemyje za sobą szmatką a te z Y, lepiej sobie poradzą, ewentualnie coś z mopowaniem w stylu S7 jak wibrujący mop