Wpis z mikrobloga

jeśli mam prace ale traktuje ja jako prace na chwilę póki nie znajde czegoś lepszego i znalazłem ciekawe ogłoszenie to mogę już dzwonić tam i umawiać się na rozmowę kwalifikacyjną i powiedzieć że obecnie pracuje w XYZ ale jeśli są państwo zainteresowani mna jako pracownikiem to składam wypowiedzenie i za 2 tygodnie moge zaczynać u was czy raczej za #!$%@? sie tak nie robi? xD
#pracbaxa #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #wychodzimyzprzegrywu
  • 10
@dumnymagazynier: najlepiej szuka się pracy gdy masz pracę, a z przyszłym pracodawcą powinieneś się dogadać w sprawie skutecznego transferu. To taki pierwszy test relacji pracodawca-pracownik, jak będą kręcić nosem, jęczyć że potrzebują cię od zaraz, to oznacza, że prawdopodobnie trafiłeś na januszeks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
obecnie pracuje w XYZ ale jeśli są państwo zainteresowani mna jako pracownikiem to składam wypowiedzenie i za 2 tygodnie moge zaczynać


@dumnymagazynier:
Normalka, tylko ubiera się to w trochę ładniejsze słowa.

Prawidłowy zwrot to "Obecnie pracuję w XYZ, mogę być dostępny od listopada". Oczywiste jest, co za tym stoi, ale nie ma tego o składaniu wypowiedzenia.
@RandomowyMirek: mówię z własnego doświadczenia

pracowałem już w 6 firmach na UoP w swoim życiu i jedyna która robiła problemy okazała się największym niewypałem, który miał w nosie pracownika i jego prawa. Liczyło się, żebyś tylko przyszedł i zaczął zap*erdalac od samego poczatku, a szkoda, bo rzuciłem wtedy bardzo stabilną pracę dla tego gościa, który mnie omamił.