Wpis z mikrobloga

@eM-Ka: to dobrze, słyszałem, że wirusy mogą być nawet w zdjęciu w mailu, które samo się wyświetla. Co tam mogło być z końcówką .xhtml?
  • Odpowiedz
@szuleer: Głupot ci ktoś naopowiadał. Dopóki nie odpalisz tego co jest w załączniku nic ci nie grozi. A już na pewno nie ma możliwości aby wirus znajdował się w zdjęciu czyli pliku graficznym typu *.jpg, *.bmp, *.png itd.

Uważać trzeba głównie na pliki wykonywalne typu *.exe, *.bat, *.cmd i niektóre dokumenty, które mogą zawierać w sobie tzw. makro. Czyli jakieś *.pdf czy te od worda jak np. *.doc.

.xhtml to
  • Odpowiedz
@eM-Ka co Ty za głupoty opowiadasz xD oczywiście że pod zdjęciem *.jpg mogą znajdować się inne pliki zipy, inne zdjęcia, exeki.... Przecież w pozornie jednym zdjęciu może być dziesięć innych plików.
Masz, pobierz sobie, jak uważasz że to tylko zdjęcie gołębi to gratulacje :)
http://srv07.mikr.us/foto.jpg
Nie, zdjęcie nie posiada żadnego złośliwego kodu, jedynie drugie zdjęcie oraz spakowany plik wordowski.
  • Odpowiedz
@Mexii: Chodzi ci o to, że plik *.jpg będzie plikiem *.exe ale ze zmienionym rozszerzeniem? No może tak być ale co to zmienia? Nie odpalisz tego pliku jako plik wykonywalny tylko system będzie próbował go odpalić jako normalne zdjęcie bo tak go zinterpretuje i nic ci nie grozi.

Dopóki nie zmienisz jego rozszerzenia z powrotem z *.jpg na *.exe i nie odpalisz. Ale chyba nikt nie jest tak głupi żeby
  • Odpowiedz
@eM-Ka ehh mam nadzieję, że masz włączonego Windows Defendera :)
Swoją drogą Mirku, jakie masz zdanie, na dzisiejsze czasy, odnośnie antywirusów. Pytam z ciekawości, już po za tematem.
  • Odpowiedz
@Mexii: No i co z tym plikiem od unknow? Nie zmienia to niczego z tego co napisałem. Odpalając ten plik dalej odpalasz tylko zdjęcie. Nie ma znaczenia, że w środku są inne pliki. One są tam po prostu spakowane ale nie są odpalane w momencie uruchomienia tego jpega.

Nie używam antywirusa więc ciężko mi ocenić, wystarczy mi Malwarebytes Windows Firewall Control - nakładka na windowsowego firewalla. Jeszcze jakiś czas temu
  • Odpowiedz