Wpis z mikrobloga

Mirki. Czy MacBook air M1 16 RAMu i 256 GB do programowania frontu , ewentualnie jakieś apki na ios z symulatorem iPhona będzie dobra opcja ? Czytałem o tej pamięci swap że może się szybko wyczerpać w tych dyskach SSD. Czy to starczy na jakiś dłuższy okres , ewentualnie czy można na to jakoś zaradzić ?
#apple #macbook
  • 10
Czytałem o tej pamięci swap że może się szybko wyczerpać w tych dyskach SSD.


@Kamilex97: Problem już został rozwiązany, a ten który był został bardzo rozdmuchany i dotyczył bardzo specyficznych przypadków. W okolicach 2013 roku były eksperymenty które trwały ponad 2 lata i do zajechania dysków SSD potrzebowano wielu PB. Oczywiście całodobową ciągłą pracą która jeszcze bardziej pogorszyła wyniki. Od tego czasu dyski SSD też przeszły sporą rewolucję. Jeżeli masz w
@Kamilex97: ten wielki swap to taka informacja z dupy. W normalnych pracujących warunkach nie dasz rady ubić tego dysku w ciągu 10 lat. A powiedzmy sobie szczerze - prędzej go #!$%@?, zalejesz lub kupisz nowy. Nikt normalny nie daje o to #!$%@?.
@PabloIT: Zależy co planujesz robić (i o które Pro Ci chodzi, czy ten zeszłoroczny czy najnowszy). Jedyna różnica 13" Pro od Air, mająca wpływ na wydajność, to obecność aktywnego chłodzenia w Pro. Jeżeli nie będziesz go w długotrwale w pełni obciążać, to Air spokojnie wystarczy :)
@jmmzon: Mam na myśli Pro 13" M1, a będę używał do programowania: Java, Kotlin, docker to tak w skrócie. Okazjonalnie montaż filmiku z wakacji, obróbka zdjęć. Zastanawiam się czy do takiego wykorzystania ten wentylator będzie na plus i czy będzie realny zysk z tego? Ciekawi mnie jeszcze touch bar, sam nie wiem czy to będzie dla mnie wygodne czy lepiej standardowe klawisze :)