Wpis z mikrobloga

Buduję skrzynię na hak do swojego auta pod kątem wyjazdów w góry. Ja wprawdzie śmigam na desce, ale czasem zabieram też ziomków z nartami i zastanawiam się jak szeroką powinienem zrobić tą skrzynię, tzn jaką długość mogą mieć standardowe narty używane na stoku. Czy 180cm styknie?
#narty
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Stashqo: moze być mało, coraz więcej ludzi wybiera dłuższe narty 180-185. Jak masz możliwość to zrób 190.

P.S. masz jakieś zdjęcie/projekt jak to będzie wyglądać? Bo miałem na zimę boxa kupować, ale mnie zaintrygowałeś :)
@melba: Dzięki, to może zrobię 190cm, to jeszcze nie przekracza szerokości samochodu (z lusterkami), więc powinno przejść.

Co do projektu to mam tylko wstępny plan, cały problem skupia się na masie w sumie. Znalazłem duże skrzynie aluminiowe u siebie w Norwegii, ale po dodaniu świateł i miejsca na dodatkową rejestrację to koszt około 7-8k zł. Zdecydowanie za dużo, dlatego pobawię się sam może.
Chciałbym coś takiego, tylko nieco mniejsze żeby ino
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stashqo: tak sobie myślę ze taka skrzynie można na bagażniku rowerowym osadzić. Całkiem fajne można iść za ~1k i masz już stelaż i światła. Na to kufer i powinno wyjść znacznie mniej niż 5k za gotowca.
@melba: Też tak kombinowałem, ale jeszcze właściwej plaftormy nie znalazłem. Zazwyczaj te rowerowe mają masę krzywizn, trudno byłoby tą skrzynię osadzić żeby pewnie tam siedziała, znowu póki nie kupisz (bo na żywo ciężko obejrzeć) to nie wiesz ile z tej rowerowej plaftormy jesteś w stanie zdemontować.